Reklama

Siły zbrojne

US Army zamawia przyczepy do JLTV

Fot. Oshkosh Defense
Fot. Oshkosh Defense

Oshkosh Defence poinformował o otrzymaniu, wartej 61,8 mln USD, modyfikacji kontraktu na dostawy pojazdów rodziny JLTV (Joint Light Tactical Vehicle) zwiększającej ilość zamówionych przyczep JLTV-T do 3541 szt. Modyfikacji umowy dokonało U.S. Army Contracting Command.

Jednoosiowa przyczepa JLTV-T została zaprojektowana specjalnie dla pojazdów JLTV i według zapewnień producenta ma ona te same właściwości terenowe, co holujący ją pojazd. Stąd, np. skok zawieszenia przyczepy wynosi 457,2 mm (w przypadku JLTV jest to 508 mm), głębokość brodzenia 1524 mm, a maksymalna prędkość holowania ponad 100 km/h. Dodatkowo jest ona wyposażona w system ABS.

Dzięki ładowności wynoszącej 2.3 tony oraz możliwości demontażu burt można na przyczepie transportować nie tylko amunicję czy zapasy, ale też inne specjalistyczne wyposażenie

Dostawy przyczep JLTV-T mają się rozpocząć w tym roku i potrwać do 2021 r.

Przyczepy JLTV-T będą również kompatybilne z innymi pojazdami znajdującymi się w wyposażeniu amerykańskich sił zbrojnych: HMMWV, FMTV, HEMTT, LVSR, M-ATV oraz MTVR.

Przypomnijmy, że samo US Army zamówiło 49 tys. JLTV.

Reklama

Komentarze (5)

 1. Arek

  Zauważacie że tylko u nas i w krajach posowieckich do przyczep stosuje się wąskie koła z oponami na asfalt?? Żadne agregaty pralnie garkuchnie itd a nawet zsu23 nie mają szerokich opon terenowych.Uważam że firma taka jak Niewiadów powinna opracować aluminiową przyczępę dla wojska z elektrycznym awaryjnym systemem wspomagania ruchu.w razie zakopania w terenie amumulator w podłodze właczał by przełożenia na pracę koła.taką przyczepą np.ze 120mm moździeżem i amunicją można by nawet manerwować ręcznie np.filotem...oczywiście musiała by mieć dwie osie i szerokie opony-rozstaw.

  1. Wołodyjowski

   Kolego WOT jest do tego stworzony Ale zezlomowali 120mm

  2. niejaki Błochin

   Tu prawdopodobnie zastosowano te same opony co w w samochodzie, by móc je stosować zamiennie w razie awarii.

 2. R

  A takich super zamowieniach jak przyczepy to sie tu pisze, ale o tym, ze od lipca zeszlego roku Raytheon ma problemy z SDB IIi przestal je dostarczac to nie, juz nie mowiac o innch ciekawostkach, ktore wyszly w trakcie produkcji GBU-53/B.

  1. Pankracy

   Kolego klepia ja id 2013 i jest zintegrowana zF35 Ale tak naprawde to norweski kronsberg załatwia konkurencje

  2. R

   Czytaj ze zrozumieniem, nie klepia ich od lipca 2019 GBU-53/B wstrzymane w produkcji a to co do tej pory naklepali bedzie do poprawek.

  3. Kopara

   Faktycznie kronsberg wszedł do programu F35z DUŻYM przytupem Nic dziwnego ze LM postawił na nich

 3. Murzynek Bambo

  Mustang z przyczepą a na niej KANCELARIA bojowa albo kuchnia polowa albo orkiestra wojskowa

  1. y

   Pokazałeś poziom swojej indolencji. Pokaż mi armię która nie posiada kuchni polowych albo kancelarii na dokumenty niejawne. Albo armię, która nie ma orkiestr. I co wszyscy są tacy głupi, tylko Ty mądry?

  2. Logistyk z Jastrzębia

   Nowiutka kuchnię na przyczepę ? ale ona ma,koła WAZIUTKIE Hahahaha

 4. KroX

  Najlepszy wóz w swojej klasie i do tego z przyczepką czyniącą go jeszcze bardziej użytecznym, może nasi kiedyś o tym pomyślą.

 5. Afganczyk

  Super sprawa Postawisz kontener i Masz wóz WSPARCIA

Reklama