Reklama

Siły zbrojne

US Air Force wybrały następcę E-3 Sentry. Zniknie talerz radaru AWACS [KOMENTARZ]

Boeing E-7
Wizja amerykańskiej wersji E-7A Wedgetail. Realny samolot zobaczymy dopiero za kilka lat.
Autor. Boeing

Departament Sił Powietrznych USA zakontraktował w koncernie Boeing dostawę dwóch pierwszych samolotów E-7A Wedgetail, wybranych przez U.S. Air Force na następcę słynnych E-3 Sentry. Wartość umowy to 1,2 mld dolarów. Produkcja ma ruszyć w roku 2025. Planowane jest pozyskanie co najmniej 26 maszyn tego typu.

Reklama

E-7 Wedgetail opracowany przez Boeinga w ramach programu prowadzonego dla rządu Australii został już w ubiegłym roku wybrany przez Departament Obrony USA jako jedyne rozwiązanie dostępne w krótkim czasie. Maszyny są produkowane w kraju, ale dotąd żaden z 14 wyprodukowanych samolotów nie był przeznaczony dla amerykańskich sił zbrojnych. Australia otrzymała osiem egzemplarzy a Turcja i Republika Korei po cztery . Kolejne trzy są obecnie produkowane na zamówienie Wielkiej Brytanii.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.

Reklama
Reklama