Reklama

Siły zbrojne

Ukraina wspiera szkolenie wojsk lądowych Tajlandii

Ukraina prowadzi trening i szkolenie dla obsług sprzedanych wcześniej do Tajlandii ciężarówek KrAZ – fot. US KrAZ
Ukraina prowadzi trening i szkolenie dla obsług sprzedanych wcześniej do Tajlandii ciężarówek KrAZ – fot. US KrAZ

Ukraińskie zakłady AwtoKrAZ zabezpieczają szkolenie i wsparcie techniczne dla żołnierzy tajlandzkich wojsk lądowych wykorzystujących ciężarówki KrAZ.

Działania te są efektem kontraktu zawartego przez Zakłady Samochodowe Kremenczug na dostawę dużej partii terenowych samochodów ciężarowych KrAZ (all-terrain trucks) dla potrzeb sił zbrojnych Tajlandii.

Jak dotąd wyszkolono około 100 tajskich specjalistów: mechaników, kierowców i inspektorów. Zajęcia są prowadzone w centrum szkoleniowym Tajlandzkich wojsk lądowych, gdzie jest możliwość prowadzenia zarówno zajęć praktycznych jak i teoretycznych. Wszyscy uczestnicy szkolenia na jego zakończenia otrzymują odpowiednie certyfikaty.

Szkolenie nie jest łatwe ponieważ ciężarówki KrAZ są większe od pięciotonowych samochodów dotychczas wykorzystywanych przez wojska Tajlandii. Jak podkreślają jednak tajscy żołnierze, dzięki ukraińskim pojazdom mają teraz możliwość holowania w ciężkim terenie nawet haubic kalibru 152 mm.

Reklama

Komentarze (1)

  1. łysy40

    WG mnie jedne z najlepszych samochodów ciężarowych dla wojska.Tanie ,solidne ,wytrzymałe,proste w obsłudze bez żadnych zbędnych świecidełek,olbrzymie możliwości trakcyjne itd.... Nie wiem jak wypadają przy nich reaktywowane Jelcze-bo nie ma żadnych info na temat możliwości terenowych -nie wiem dlaczego ale się domyślam.Może zamiast MAN,IVECO nasi mędrcy z Mon pomyśleli by o tych 3x tańszych ciężarówkach od tych,które kupujemy i mamy zamiar jeszcze dokupić.

Reklama