Siły zbrojne

Trzech żołnierzy sił pokojowych ONZ zginęło w Mali

Fot. Idriss Fall/VOA (domena publiczna)
Fot. Idriss Fall/VOA (domena publiczna)

Trzech czadyjskich żołnierzy z misji ONZ w Mali (Minusma) zginęło w niedzielę, a czterech zostało poważnie rannych po tym, gdy ich dwa samochody wjechały na minę na północy kraju — poinformowała ONZ.

„Będziemy musieli dołożyć wszelkich starań, aby zidentyfikować i aresztować osoby odpowiedzialne za te ataki terrorystyczne, aby postawić ich przed wymiarem sprawiedliwości” - powiedział Mahamat Saleh Annadif, szef Minusmy, która w Mali ma 13 tys. żołnierzy.

Półpustynne tereny północnego Mali od 2012 są areną działań dzihadystycznych grup rebelianckich, powiązanych z Al-Kaidą i Państwem Islamskim. Ich terrorystyczna działalność doprowadziła do śmierci kilku tysięcy osób, a setki tysięcy ludzi zostało przesiedlonych. Nierzadko dochodzi tam także do ataków na siły pokojowe i żołnierzy malijskich.

Przemoc dżihadystów z północy kraju rozprzestrzeniła się na jego rejony centralne oraz na sąsiednie państwa Niger i Burkina Faso. 

Źródło:
PAP

Komentarze (1)

  1. Derwisz

    Moze bede tutaj niepopularny ale od lat żołnierze ONZ z Konga Pakistanu i innej biedoty handluja czarnymi kobietami Dowody? Amnesty International Szlak libijski 2019 to 4700 kobiet na sex