Reklama

Siły zbrojne

Sześciu chętnych na stacje zakłóceń radiolokacyjnych

Rosyjska stacja zakłócania / Fot. kret.com
Rosyjska stacja zakłócania / Fot. kret.com

Do prowadzonego postępowania na stacje zakłóceń radiolokacyjnych zgłosiło się łącznie sześć podmiotów – poinformował Defence24 rzecznik Inspektoratu Uzbrojenia mjr. Krzysztof Płatek.

"Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę stacji zakłóceń radiolokacyjnych złożyło 6 podmiotów" - czytamy w przesłanej Defence24 odpowiedzi.

Firmy, które zgłosiły się do postępowania to:

  1. Elettronica GmbH.
  2. Elettronica S.p.A.
  3. WZE S.A. wraz z Elbit Systems EW and Sigint - Elistra Ltd.
  4. Hensoldt Sensors GmbH.
  5. PIT-Radwar S. A.
  6. Elta Systems Ltd.

Chodzi o dostawę 12 szt. stacji zakłóceń radiolokacyjnych wraz z wszystkimi elementami składowymi umożliwiającymi użytkowanie przedmiotu zamówienia w SZ RP na pojeździe lub podwoziu bazowym, którego szczegóły techniczne są niejawne. Stacja ma umożliwiać generowanie zakłóceń w zakresie częstotliwości nie węższym niż 0,5–18 GHz i oddziałujące na systemy nadawcze lub odbiorcze na odległość co najmniej 30 km dla urządzeń naziemnych oraz dla urządzeń statków powietrznych na odległość co najmniej 100 km i być zdolna do pracy ciągłej. Zakupione stacje będą wykorzystywane do „prowadzenia przeciwdziałania radioelektronicznego (zakłócania oraz dezinformacji radioelektronicznej) wobec systemów radiolokacyjnych pracujących w środowisku lądowym, powietrznym i morskim w zakresie częstotliwości nie węższym niż 0,5-18 GHz”.

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama