Reklama

Siły zbrojne

Szef Sztabu Wojsk Serbii z wizytą w Międzyrzeczu

Po prawej gen. broni Ljubiŝa Dikoviĉ - fot. www.army.mil.pl
Po prawej gen. broni Ljubiŝa Dikoviĉ - fot. www.army.mil.pl

29 sierpnia br., szef Sztabu Wojsk Serbii gen. broni Ljubiŝa Dikoviĉ odwiedził garnizon 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu.Dikoviĉ zapoznał się ze strukturą, wyposażeniem i zadaniami 17 WBZ, a także oglądnął  pokaz ratownictwa medycznego przeprowadzony przez żołnierzy z 1 batalionu piechoty zmotoryzowanej Ziemi Rzeszowskiej (1bpzmot ZRz) oraz ratowników cywilnych. W trakcie pokazu zademonstrowano procedury postępowania w przypadku konieczności ewakuacji rannych z kołowego transportera opancerzonego Rosomak po wybuchu improwizowanego ładunku wybuchowego.

Według scenariusza, część żołnierzy została ogłuszona, a kilku zostało rannych. Takie sytuacje w rzeczywistości nierzadko zdarzały się w Afganistanie. Dzięki tym doświadczeniom dowódcy wiedzą na czego szczególnie kłaść nacisk w szkoleniu.

Generał Dikoviĉ oglądał w Międzyrzeczu sprzęt będący na wyposażeniu Wielkopolskiej Brygady, który wraz ze swoimi żołnierzami prezentował podporucznik Krzysztof Mularonek. Serbski dowódca zadawał wiele pytań żołnierzy, na temat sprzętu, ich doświadczenia i stażu w armii. Na koniec, wyraził uznanie dla dowódcy i żołnierzy Wielkopolskiej Brygady za profesjonalne przygotowanie i zaangażowanie w wykonywane przez siebie zadania.

(MMT)
Reklama

Komentarze

    Reklama