Reklama

Siły zbrojne

Szef MON w Korei Południowej

Fot. chor. Artur Zakrzewski/DPI MON.
Fot. chor. Artur Zakrzewski/DPI MON.

Jak podaje Ministerstwo Obrony Narodowej, wicepremier i minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak przebywa w Korei Południowej. Prowadzone rozmowy mają dotyczyć m.in. obrony przeciwrakietowej i działań w cyberprzestrzeni.

Do tej pory szef resortu obrony spotkał się z ministrem obrony narodowej Republiki Korei Han Min Koo. Rozmawiał także z przedstawicielami Agencji Planowania Zakupów Obronnych (DAPA - Defense Acquisition Program Administration) oraz z przewodniczącym Komitetu Szefów Sztabów admirałem Choi Yunhee. Wicepremier Siemoniak spotka się również z przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Chung Ui Hwa. Podczas pobytu w Seulu minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak będzie rozmawiał z prezydent Korei Płd. Park Geun-hye.

Wizyta przedstawicieli Ministerstwa Obrony Narodowej i Sił Zbrojnych RP to kontynuacja współpracy nawiązanej podczas pobytu w Seulu prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jest to również realizacja postanowień podpisanej wówczas Umowy między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Korei o współpracy w dziedzinie obronności - podaje MON.

Przedmiotem rozmów wicepremiera Tomasza Siemoniaka mają być sprawy związane z koreańskimi rozwiązaniami dotyczącymi obrony przeciwrakietowej i cyberobrony oraz zagadnienia dotyczące dalszego rozwoju kontaktów dwustronnych. Rozmowy dotyczyć będą także sytuacji bezpieczeństwa  w Azji i rejonie Pacyfiku oraz na Ukrainie.

Reklama

Komentarze (5)

 1. gość

  Ten Pan to kolejny niekompetentny minister, który pogrąża polską armię.

 2. CBM

  Może kupiliby licencje na pływający BWP K21 i czołg K2 ? :-)

 3. Michał

  Może jakaś licencyjka się szykuje? Albo jakiś malutki transferek technologii chociaż? Ale mówiąc zupełnie serio: nie miałbym nic przeciwko. Od Koreańców dużo możemy się nauczyć, a technologię – i to niezgorszą - sprzedają podobno całkiem chętnie (patrz Altay/K2 czy nasze podwozia od K9).

 4. Michał

  Może jakaś licencyjka się szykuje? Albo jakiś malutki transferek technologii chociaż? :) Ale mówiąc zupełnie serio: nie miałbym nic przeciwko. Od Koreańców dużo możemy się nauczyć, a technologię - i to niezgorszą - sprzedają podobno całkiem chętnie (patrz Altay).

 5. obywatel

  Niech przywiezie dokumentację do K9 i zaczną wreszcie wdrażać nowe podwozie do Kraba bo coś cicho jest w temacie ostatnio a potrzebujemy gotowych Krabów jak najszybciej!

Reklama