Reklama

Siły zbrojne

Szef MON powołał nowego reprezentanta oficerów zawodowych

Minister Mariusz Błaszczak i ppłk. Krzysztof Jewgiejuk przewodniczący Konwentu Dziekanów Korpusu Oficerów Zawodowych. Fot. MON
Minister Mariusz Błaszczak i ppłk. Krzysztof Jewgiejuk przewodniczący Konwentu Dziekanów Korpusu Oficerów Zawodowych. Fot. MON

Szef MON Mariusz Błaszczak powołał ppłk. Krzysztofa Jewgiejuka na stanowisko przewodniczącego Konwentu Dziekanów Korpusu Oficerów Zawodowych – poinformowało w piątek MON na Twitterze.

Jewgiejuk, który zastąpił kmdr. Wiesława Banaszewskiego, został wybrany na przewodniczącego Konwentu w grudniu ub.r.; jego kadencja potrwa do 2022 r. Nowy przewodniczący Konwentu był szefem ds. personalnych w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku, służył też w dowództwie 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu. W ubiegłym roku został dziekanem korpusu oficerów zawodowych Sił Powietrznych.

Konwent Dziekanów Korpusu Oficerów Zawodowych pełni funkcje opiniodawczo-doradcze — reprezentuje żołnierzy wobec ministra i innych organów władzy publicznej, organizacji pozarządowych oraz mediów, a także w kontaktach z międzynarodowymi organizacjami żołnierzy zawodowych, ocenia stan przestrzegania praw żołnierzy zawodowych, opiniuje projekty aktów prawnych, przedstawia szefowi resortu obrony informacje o sytuacji żołnierzy zawodowych, nastrojach i problemach kadry; współpracuje także z organizacjami innych służb mundurowych.

Swoje reprezentacje mają także podoficerowie zawodowi i szeregowi zawodowi. Przewodniczący konwentów tworzą Prezydium Organów Przedstawicielskich Żołnierzy Zawodowych.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (6)

 1. Zbi

  A został od razu awansowany?

  1. Johny

   Został

 2. daro

  I tylko oficerami powinien się zajmować, a nie płakać jak poprzednicy jak to podoficerowie i szeregowi mają dobrze i jak to zmienić. Tą rywalizacja bardzo szkodzi wszystkim korpusom.

 3. Znawca

  Odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku

 4. G

  Pewnie się poklocili z poprzednim o 50 złotych

 5. M.M.

  Gratulacje Krzysztof.

 6. plussim

  .......który to niewątpliwie poprze zakup super nowoczesnych F-35 uznając je za najlepsze i niezbędne do obrony przed moskalem.......

Reklama