Siły zbrojne

Szef MON: plany wprowadzenia stanu wyjątkowego nie były omawiane

Fot. Rafał Lesiecki/Defence24.pl
Fot. Rafał Lesiecki/Defence24.pl

Plany wprowadzenia stanu wyjątkowego, gdyby liczba zakażonych koronawirusem przekroczyła 50 tysięcy dziennie, nie były omawiane — zapewnił we wtorek w Polskim Radiu szef MON Mariusz Błaszczak. Ocenił też, że "opozycja igra ze zdrowiem i życiem Polaków".

Minister obrony został w radiowej Jedynce zapytany, czy prawdziwe są informacje medialne, że jeśli liczba zakażonych dziennie przekroczy 50 tysięcy, wprowadzony zostanie stan wyjątkowy.

"Takie plany nie były omawiane, codziennie uczestniczę w posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Oczywiście reagujemy w sytuacji, w której się znalazła Polska, ale ta reakcja sprowadza się przede wszystkim do stworzenia większej liczby miejsc szpitalnych, do zapewnienia opieki osobom zarażonym, są też podejmowane stanowcze działania, związane np. z zamknięciem cmentarzy, które mają służyć temu, by zahamować roznoszenie się epidemii" - mówił Błaszczak.

"Niestety, to co dzieje się na ulicach, a co wynika z akcji totalnej opozycji, negatywnie wpływa na sytuację w naszym kraju, te wszystkie demonstracje powodują roznoszenie wirusa i zakażanie kolejnych osób" - dodał. Szef MON zwrócił uwagę, że premier Mateusz Morawiecki zaprosił w poniedziałek opozycję na rozmowy, ale większość opozycji to zaproszenie zbojkotowała.

"To świadczy o tym, że opozycja igra ze zdrowiem i życiem Polaków, jest tak zacietrzewiona w tej swojej walce, taka jest totalna, że na to nie zważa, tylko niejako jeszcze podsyca tę agresję i wulgarność, z jaką mamy do czynienia na ulicach polskich miast" - komentował Błaszczak.

W poniedziałek wieczorem obradował Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczy premier Mateusz Morawiecki. Ministerstwo Zdrowia poinformowało tego dnia, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 15 578 osób. Tym samym bilans przypadków wykrytych od początku epidemii wzrósł do 395 480. Zmarło kolejnych 92 chorych.

image
Reklama

 

Źródło:
PAP

Komentarze (4)

 1. kupujcie kwiaty

  a koksowniki ??

 2. Davien

  Sasin: "nie zamkniemy cmentarzy na 1 listopada."

  1. Użytkownik

   on mowil o Polsce nie Izraelu ...

 3. fxx

  Coś czuję że to ostatnie podrygi tego rządu... Na wiosnę będzie już nowy - chociaż być może dalej PiSowski.

 4. men

  żeby coś takiego zrobić to potrzeba sił i środków, a tych po prostu nie ma. Swoją droga gdyby do tego doszło to okazałoby się kto "pompował" statystyki i meldunki o takiej czy innej gotowości - co jest tajemnicą poliszynela