Reklama

Siły zbrojne

System S-400 przybył do obwodu mińskiego

S-400
Rosyjski system rakietowy S-400.
Autor. Vitaly V. Kuzmin/Wikimedia Commons/CC4.0

Na Białoruś przybył z Rosji system rakietowy S-400; zestaw ten trafił do jednostki wojskowej w miejscowości Nawakołasawa w obwodzie mińskim - podał w poniedziałek niezależny projekt monitoringowy Biełaruski Hajun.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Informacja ta znalazła się w doniesieniach o przemieszczeniach sprzętu wojskowego na terytorium Białorusi w dniach 27-28 maja br.

Czytaj też

Białoruś wspiera Moskwę w wojnie przeciwko Ukrainie, udostępniając swoje terytorium dla rosyjskich wojsk i uzbrojenia. Na Białorusi szkolili się też rezerwiści rosyjscy, zmobilizowani po wrześniu 2022 r.

Reklama

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (5)

 1. Nabosaka

  Davienku. Twoje kultowe AIM-120 z 1973 roku. Defence 24, artykuł "Jednak Super Hornet dla Luftwaffe”. : „ zenobii środa, 9 października 2019, 19:32 Z tym zakupem Phantomów to była afera, Po zakupie F-104 i ogromnej serii katastrof tych maszyn politycy zakupili Phantomy, które okazały sie duzo gorszymi maszynami od F-104, jedyną ich zaleta było to ze sie mniej rozbijały.... poniedziałek, 14 października 2019, 18:12 „Luftwaffe zakupiła w 1973 roku w ramach programu Peace Rhine uproszczoną wersję Phantoma F-4F o mniejszej masie i słabszej stacji radiolokacyjnej APG-120 oraz pozbawioną możliwości tankowania w locie i wykorzystania pocisków AIM-7 Sparrow. „ Davien wtorek, 15 października 2019, 01:42 No cóż, tu masz racje, nie mieli AIM-7 za to nowowczesne AIM-9L i AIM-120, co przy AIM-9B na F-104..".

  1. Davien3

   @Nabosaka a gdzie tu pisze cos o 1973r?? Czyli znowu jedynie masz urojenia jak zwykle

  2. Nabosaka

   @Davienku, przede wszystkim powinieneś napisać: "gdzie tu jest napisane". Cała rozmowa toczyła się o 1973, nie wykręcaj się, bo to nie przejdzie.

  3. Nabosaka

   @Davienku, przede wszystkim powinieneś napisać: "gdzie tu jest napisane". Cała rozmowa toczyła się o 1973, nie wykręcaj się, bo to nie przejdzie.

 2. Nabosaka

  Davienku. Twoje "Łopatki turbin widziane od strony wlotu powietrza". Defence 24, artykul pod tytulem „Su-57 na eksport. Debiut na Paris Air Show 2019?”, z dnia 6 marca 2019 roku. Davien, piątek, 8 marca 2019, 12:06 „Panie bania wania: to zaczynamy. RCS Su-57 podawane przez samego Suchoja wynosi 01-1m2, srednie 0,5m2, dla porównania B-1B ma 1,45m2 RCS:) ,nie ma supercruise z silnikami Al-41F1, ma byc dopiero z AL-41Fu czyli dawnym Izdielie 30 radar N036 Biełka czyli moderka Irbisa przez wymiane anteny istnieje w trzech niekompletnych egzemlarzach( wyłacznie antena przednia) na T-50-3/4/5 i kilk sztuk do badań naziemnych. Co zabawniejsze RCS nie da rady zmniejszyc bez przekonstruowania całego kadłuba Su-57( temumiał słuzyc jeden z prototypów T-50-9) bo obecnie radar widzi łopatki wirników turbin AL-41:)

 3. Nabosaka

  Davienku, zacytuj jakieś coś o niewykryciu tych B-1B przez S-400 albo podaj źródło, bo niczego nie mogę znaleźć a z chęcią na ten temat poczytam.

  1. Davien3

   @Nabosaka polecam konferencje gen Konaszenkowa po ostrzale pociskami manewrujacymi syryjskich fabryk chemicznych ale jak zwykle ci sie nie chciało:)

  2. Nabosaka

   Davienku, przecież napisałem ci, że nie mogę znaleźć. Wpisałem nawet w wyszukiwarkę tak jak radzisz, nawet w języku angielskim "General Konashenkov's conference after shelling of Syrian chemical factories with cruise missiles" i nie znalazłem ani słowa o tej twojej konferencji. Dlaczego ty nie podałeś źródła ani niczego nie zacytowałeś? Dlatego, że ci się nie chciało, czy dlatego, że sobie to wymysliłeś?

  3. Davien3

   @Nabosaka to lepiej poszukaj najlepiej na wideo bo tak ja ogladałem ale jak widac nie potrafisz tego zrobic, przykre. aha urojenia to twoja specjalnośc.

 4. Gregorius

  Czy może mi ktoś wyjaśnić skąd u ruskich takie kosmiczne rakiety plot.? Porównując do zachodnich odpowiedników zasięg jest kilkukrotnie większy, To propaganda? Patrząc na wielkość chyba nie, teraz pytanie czy zachód nie potrafi zrobić systemów o tak dalekim zasięgu czy to po prostu nie ma racji bytu ?

  1. PatriotW

   Tu w grę wchodzi kilka kwestii. Pierwsza to deklarowane cechy ruskiego sprzętu. Ruscy mają tendencję do przechwalania swojego sprzętu, żeby łatwiej było go wyeksportować. Weryfikacja deklarowanych specyfikacji jest przy tym trudna. Druga kwestia jest taka, że ruscy stawiają na zasięg i wielkość rakiet, ponieważ mają znacznie mniejsze zdolności wykrywania celów niż zachodnie konstrukcje.

  2. Davien3

   @Gregorius po pierwsze rosyjskie zestawy plot powstawały do obrony ZSRS a tam akurat taki S-200 czy S-300 miały racje bytu do zwalczania bombowców Rosyjska OPL jest tez zwyczajnie przestarzała nie maja do tej pory systemu o osiagach chocby PAC-2 więc nadrabiają wielkoscia głowicy i zasiegiem

  3. młodygrzyb

   Poopowiadaj swoje bajki Turkom.

 5. Buczacza

  To ten co miał trafić do Indii czy Turcji?

Reklama