Strefa Gazy: w izraelskich atakach zginęło 38 osób, w tym dzieci

Urzędnicy resortu zdrowia w Strefie Gazy podali, że izraelskie ataki w ciągu ostatnich 24 godzin skutkowały śmiercią co najmniej 38 osób, w tym matki i jej dwójki dzieci, które schroniły się w namiocie.
Atak na namiot, w którym mieszkali przesiedleńcy, miał miejsce w mieście Deir al-Balah. Co najmniej pięć osób, dwie kobiety i dziecko, zginęły z kolei w rejonie Jabaliya w północnej części Gazy.
Ministerstwo zdrowia Strefy Gazy poinformowało, że 3785 osób zginęło na tym terytorium od czasu, gdy Izrael zakończył zawieszenie broni i wznowił ofensywę w marcu w celu zniszczenia Hamasu i uwolnienia 58 zakładników nadal przetrzymywanych po ataku 7 października 2023 r.
Izrael w sobotę oświadczył, że „roszczenia dotyczące krzywd wyrządzonych niezaangażowanym cywilom są rozpatrywane”. Twierdzi, że stara się unikać krzywdzenia cywilów, i obwinia Hamas za ich śmierć, ponieważ działa on na gęsto zaludnionych obszarach.
Związane z Hamasem ministerstwo zdrowia Strefy Gazy utrzymuje, że w 19-miesięcznej ofensywie Izrael zabił ponad 53 tys. Palestyńczyków, w większości kobiet i dzieci. Nie podaje jednak danych dotyczących liczby zabitych bojowników Hamasu, podkreśla AP.
Hmmm.
Są gorsi niż Rosjanie na Ukrainie.
Monkey
@Hmmm.: Czy gorsi? Nie wiem. To kwestia statystyk. Ale metody są takie same.
Chyżwar
@Monkey W tym miejscu jedna i druga strona konfliktu stosuje równie paskudne metody. Różnica jest tylko taka, że Izrael posiada przewagę techniczną.
kurczak
Serio?Monkey? W Strefie Gazy do piątku potwierdzono śmierć z głodu ponad 300 osób,głównie dzieci i osób starszych.
Grom2137
Bardzo dobre wieści