Reklama

Siły zbrojne

SKANER Defence24: Bundeswehra bez rewolucji

Fot. Bundeswehr/Marco Dorow
Fot. Bundeswehr/Marco Dorow

W programie SKANER Defence24 Justyna Gotkowska, koordynatorka programu bezpieczeństwa regionalnego w Ośrodku Studiów Wschodnich mówi o polityce bezpieczeństwa i obrony nowej koalicji rządowej w Niemczech. Podkreśla, że nie należy spodziewać się rewolucji ani w procesie modernizacji Bundeswehry, ani w sposobie zaangażowania Berlina w NATO. Niemcy mają wypełniać zobowiązania wobec Sojuszu Północnoatlantyckiego i popierać system odstraszania nuklearnego, ale rozwój zdolności armii napotyka na wiele problemów.

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (3)

 1. xcc

  Niemcy podpisały nowy pakt Merkel - Putin dotyczący podziału Europy i wzajemnej nieagresji i dlatego nie będą się zbroić.

  1. xXx

   Skąd tacy jak ty się biorą?

  2. To nie jest nowy pakt, tylko kontynuacja strategii Bismarcka.

 2. abcd

  Całe szczęście, że nie śpieszą się ze zbrojeniami ale to dlatego, że są zwolennikami wpływów do budżetu, a nie wydatków. Chcą sobie podporządkować kraje UNII dyrektywami, programami ekologicznymi które wpompują im dodatkowe miliardy euro zdarte z nas (będziemy landem-taki jest plan Niemców). Niestety tylko nasz obecny rząd oraz Węgierski i Słowacki ma tego świadomość próbując przeciwdziałać.

 3. Piotr

  I cale szczescie.Jak szwaby zaczna wydawac na wojsko powyzej 2% pkb to yrzeba sie bedzie zaczac mocno bac.dosc powiedziec ze ichnie 0,5 % jakies 100 f35...

Reklama