Reklama

Siły zbrojne

Siły Zbrojne Ukrainy będą liczyć 250 tys. osób

Werchowna Rada oficjalnie przegłosowała ustawę zwiększającą liczebność Sił Zbrojnych Ukrainy do poziomu 250 tysięcy, w tym 204 tysiące żołnierzy.

Projekt ustawy „O liczebności Sił Zbrojnych Ukrainy” został wniesiony przez prezydenta Petra Poroszenkę 2 marca. Za przyjęciem ustawy opowiedziało się 270 z 314 deputowanych ukraińskiego parlamentu.

Aktualnie najwyższy priorytet został przyznany wojskom lądowym i to ich stan w pierwszej kolejności będzie zwiększany. Nowa ustawa zmienia poprzednią, przyjętą w 2012 roku, zgodnie z którą liczebność SZU określona została na poziomie 184 tysięcy ludzi.

Reklama

Komentarze (3)

 1. ciekawy

  A skąd wezmą tylu ochotników? Bo jak na razie to Ukraińcy w wieku poborowym wieja od poboru jak diabeł od święconej wody.

  1. Urko

   W Rosji też mają problemy. Podobno powstał taki projekt i miał być złożony do Dumy, by uchylającym się od służby wojskowej nie wydawać paszportów, względnie unieważniać jeśli już je mają.

 2. Kris

  Biedne państwa powinny dążyć do armii małej i nowoczesną albo potężnej, zacofanej, ale nadrabiającej determinacją i militaryzacja społeczeństwa. Ukraina ma siły zbrojne małe, przestarzałe, kiepsko dowodzone, skorumpowane i zdemotywowane. Niestety dlatego będą zawsze nieskuteczne.

 3. ja

  Na zdjęciu MT-LB wyprodukowany przez firmę Adidas...

Reklama