Reklama

Siły zbrojne

Ruszyły Eurosatory 2016

Rusza kolejna edycja targów militarnych Eurosatory 2016 w Paryżu. W dniach 13-17 czerwca w stolicy Francji będą obecni najważniejsi przedstawiciele przemysłu zbrojeniowego z Europy i ze świata, którzy zaprezentują najnowsze rozwiązania, szczególnie przeznaczone dla wojsk lądowych. 

Eurosatory to jedna z największych i najważniejszych imprez wystawienniczych na świecie, na której mogą się zaprezentować podmioty zajmujące się szeroko pojętym bezpieczeństwem i obronnością. Paryska impreza ściąga największych producentów, którzy nierzadko prezentują na targach swoje najnowsze osiągnięcia. Jeszcze w 2014 roku w jej trakcie wprowadzono na rynek ponad 450 produktów.

Czytaj więcej: Eurosatory: Lądowy bezzałogowiec z Estonii [VIDEO]

Podczas imprezy odbywają się zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne prezentacje produktów, demonstracje na żywo, wykłady, fora, konferencje i rozdanie nagród. Tegoroczna edycja Eurosatory zorganizowana została na ponad 191 tysiącach m2, na których znajdziemy m.in. 7 hal wystawowych oraz centrum kongresowe.  Po raz pierwszy w historii prezentowana jest wspólna ekspozycja holdingu KNDS, powstałego w wyniku połączenia KMW i Nexter. Głównym tematem targów jest sprzęt i uzbrojenie przeznaczony dla wojsk lądowych.

Czytaj więcej: Niemiecko-francuski pancerny holding wspólnie na Eurosatory

Rekordowe liczby

Na Eurosatory 2014 zjawiło się ponad 1,5 tysiąca wystawców z 59 krajów, których produkty obejrzało ponad 55 tysięcy osób. Wystawa jest co prawda organizowana we Francji, ale francuskie firmy zbrojeniowe to jedynie ok. 30 proc. wystawców.

W 2014 r. na targach zaprezentowały się firmy z sześciu nowych państw: Argentyny, Hong Kongu, Iraku, Japonii, Kolumbii i Panamy. W sumie prezentowanych było 59 krajów z czego 36 zorganizowało swoje własne pawilony narodowe.

Reklama

Komentarze

    Reklama