Reklama

Siły zbrojne

Ruszył oficjalny serwis internetowy WOT

Wczoraj rozpoczęła działanie oficjalna strona internetowa Wojsk Obrony Terytorialnej. Witryna terytorialsi.wp.mil.pl posłuży zarówno jako pomoc dla kandydatów w procesie naboru do WOT oraz przybliży informacje dotyczące nowej formacji. Strona powstała przy współpracy z członkami formacji i jest częścią kampanii promującej terytorialną służbę wojskową.

Oficjalny serwis internetowy Wojsk Obrony Terytorialnej będzie spełniał dwa zadania. Po pierwsze ma ułatwić i przybliżyć kandydatom na żołnierzy WOT proces rekrutacji do formacji. Za pomocą strony internetowej dowiedzą się oni m.in. o tym jak właściwie przygotować się do pierwszego etapu intensywnego szkolenia. Po drugie, serwis będzie spełniał rolę informacyjną. Przy jego pomocy MON chce dostarczyć podstawową wiedzę na temat tego czym jest piąty rodzaj Sił Zbrojnych RP.  

Jak zapewniają przedstawiciele resortu obrony strona została stworzona po szerokich konsultacjach z członkami WOT. Żołnierzom zadano pytanie: "Czym najbardziej kierowali się na etapie podejmowania decyzji o wstąpieniu do WOT i w procesie rekrutacji?". Na podstawie ich odpowiedzi witrynę pogrupowano w trzy kategorie. Zakładka "Chcę wstąpić" przeznaczona jest dla wszystkich chcących zasilić szeregi Terytorialsów. Znajdują sie tam informacje m.in. o tym czy w rejonie zamieszkałym przez kandydata są już struktury WOT. W kolejnej zakładce o nazwie "Jestem Terytorialsem" zawarte są informacje o tym jakie tradycje posiada najmłodsza formacja Sił Zbrojnych RP oraz kim są jej członkowie. Ostatnia zakładka o nazwie "Jak szkolimy" jest zadedykowana szkoleniu WOT. Dzięki niej można poznać jego wszystkie poziomy oraz zapoznać się z kryterium "2I" czyli innowacyjność i intensywność. Oprócz wspominianych działów w menu głównym znajdują się też kategorie: "do pobrania" zawierająca zestaw dokumentów niezbędnych w czasie rekrutacji oraz "dla pracodawców", gdzie znajdziemy praktyczne informacje nt. praw i obowiązków pracodawców zatrudniających żołnierzy WOT. O korzeniach formacji mówi zakładka "Nasza tożsamość", w "Galerii" zawarte są zdjęcia z ćwiczeń i przysięg wojskowych, a dzięki "Słowniczkowi pojęć" wyjaśnione są skomplikowane terminy używane w wojskowym języku. 

Ze strony terytorialsi.mil.pl można korzystać zarówno za pomocą tradycyjnych komputerów, jak i różnego typu urządzeń mobilnych. Strona będzie rozwijana zgodnie z sugestiami jej użytkowników, którzy swoje uwagi będą mogli przesyłać na adres mailowy [email protected]. Serwis stanowi część dużej kampanii informacyjnej poświęconej Wojskom Obrony Terytorialnej, która już niedługo zostanie zainaugurowana przez MON.

Reklama

Komentarze (4)

 1. Mirek

  To super przecięwzięcie pisu jestem w ot i nie żałuję polecam młodym i nie tylko

 2. werte

  Serwis (jak i kartoteka) zapewne już zhakowany przez FSB zatem zapisywanie się to jak wciąganie na kolejna listę katyńską siebie i rodziny. OT ma pozostać tajemnicą dla wroga i wszystkie dokumenty dot. lokalsów powinny być poza siecią lub analogowe.

  1. zapewne

   Wszystko jest zhakowane na tym świecie, FSB też. Nie dajmy się zwariować.

 3. Smuteczek

  Nadrzedne wartosci. Jezeli faktycznie tym ma sie kierowac taki wojak no to bedzie potrzebowal duzo duzo szczescia na perspektywicznym polu walki

 4. yak

  W porównaniu z innymi stronami MON to jest jakiś kosmos

Reklama