Reklama

Siły zbrojne

Rusiecki: Polacy gotowi do poświęceń na rzecz obrony Ojczyzny [Defence24 TV]

Senator Jarosław Rusiecki (PiS), przewodniczący senackiej komisji obrony narodowej, tuż po oficjalnej prezentacji raportu „Bezpieczeństwo 2020”, będącego wspólnym projektem Defence24 i IBRiS, zauważył, że społeczeństwo polskie jest gotowe do poświęceń. Co więcej Polacy chcą jednocześnie stawiać swoje umiejętności i swoje zdolności, a także swoje zdrowie i życie, aby bronić ojczyzny.

Przewodniczący senackiej komisji obrony narodowej, zauważył pytany przez Defence24 o wyniki badań przeprowadzonych wspólnie z IBRiS, że obiecujące jest również to, że nowy rodzaj sił zbrojnych - Wojska Obrony Terytorialnej, cieszy się tak dobrym odbiorem wśród społeczeństwa. Wskazując przy tym, że sobie na to zapracowali żołnierze terytorialnej służby wojskowej, szczególnie przez te ostatnie trzy lata, całą swoją aktywnością w lokalnych środowiskach. Czy to przy podtopieniach i powodziach, czy ostatnio w czasie walki z koronawirusem.

Jarosław Rusiecki podkreślił przy tym, że to co wynika, z tych badań (Defence24 i IBRiS), które państwo przedstawiliście, że na tle ościennych krajów, naszych najbliższych sąsiadów ten potencjał do postaw patriotycznych w polskim społeczeństwie jest znacznie większy niż u sąsiadów.

Zauważając jednocześnie, że takie postawy muszą też i powinny wpływać na kreowanie różnego rodzaju aktywności politycznej. Czy to w przeformatowaniu edukacji w sprawie bezpieczeństwa, czy to również jeszcze ściślejszym, chociaż jest ono na coraz większym poziomie, powiązaniu polskich sił zbrojnych z krajowym przemysłem obronnym.

Reklama

Komentarze

    Reklama