Reklama

Siły zbrojne

Rosyjskie śmigłowce na Białorusi mają brać udział w ćwiczeniach

Autor. Mil.ru

Rozmieszczenie rosyjskich śmigłowców na Białorusi najprawdopodobniej ma związek z ogłoszonymi wspólnymi ćwiczeniami lotniczymi, a nie z przygotowaniem do dodatkowych operacji ofensywnych przeciw Ukrainie - przekazało w środę brytyjskie ministerstwo obrony.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

W codziennej aktualizacji wywiadowczej podano, że 8 stycznia ministerstwo obrony Białorusi ogłosiło wspólne rosyjsko-białoruskie ćwiczenia lotów taktycznych, które mają się odbyć w tym kraju od 16 stycznia do 1 lutego, a według stanu na 8 stycznia amatorscy obserwatorzy samolotów odnotowali przybycie łącznie 12 śmigłowców wsparcia Mi-8 oraz śmigłowców uderzeniowych Mi-24 i Ka-52.

Niektóre z maszyn mają oznaczenia "Z" i wylądowały w bazie lotniczej w Maczuliszczach koło Mińska.

Reklama

"Nowe rozmieszczenie rosyjskich statków powietrznych na Białorusi jest prawdopodobnie prawdziwym ćwiczeniem, a nie przygotowaniem do dodatkowych operacji ofensywnych przeciwko Ukrainie. Wprawdzie Rosja utrzymuje na Białorusi duże siły, ale są one zaangażowane głównie w szkolenia. Mało prawdopodobne, by stanowiły one wiarygodną siłę ofensywną" - ocenił brytyjski resort obrony.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama