Reklama

Siły zbrojne

Rosyjskie myśliwce strzelają nad Morzem Barentsa

Fot. Mil.ru
Fot. Mil.ru

Myśliwce Su-33 rosyjskiej Floty Północnej odpalały pociski kierowane powietrze-powietrze w ramach ćwiczeń taktycznych lotnictwa morskiego. Są to kolejne w ostatnim czasie rosyjskie manewry, realizowane w rejonie podbiegunowym.

Głównym elementem zrealizowanych w ostatnich dniach ćwiczeń było szkolenie w zakresie zadań myśliwskich, zwalczania środków napadu powietrznego we współdziałaniu z własnymi okrętami, oraz ostre strzelania z użyciem kierowanych pocisków rakietowych do celów latających. W ramach tych działań przeprowadzono kilkadziesiąt lotów z użyciem myśliwców pokładowych Su-33.

Oprócz strzelań amunicją bojową, prowadzą również długotrwałe loty na orientację i szkolenia w zakresie współpracy załóg w trudnych warunkach pogodowych. W ćwiczeniach po raz pierwszy wzięli udział piloci wcieleni do służby w 2015 roku. Były to kolejne już w bieżącym roku ćwiczenia myśliwców pokładowych Floty Północnej realizowane w rejonie Morza Barentsa, a więc w relatywnej bliskości norweskiej przestrzeni powietrznej. Od początku kwietnia były to już trzecie manewry lotnicze na tym obszarze morskim. 

Reklama

Komentarze (8)

 1. ito

  To niech ich który cwaniak TAM "przechwyci". A czy nasze f-y potrafią wystartować z oblodzonych lotnisk (zima w Polce może trwać spokojnie od połowy października do 20-22 kwietnia...)?

 2. StrangeFruit

  Uuu,co ja widzę.. Stareńkie R-27..?? A co,nie stać już na strzelanie z R-77?

  1. Maras

   R-77 trzymaja na nasze f-16 :)

 3. Nemido

  Wolał bym jednak żeby te myśliwce były pod morzem. Pozdrawiam.

  1. pk

   no no może jeszcze Rosjanie wymyślą takie co latają pod wodą. W sumie do torped Szkwał dodadzą skrzydła i już jest SU-bmarine.

 4. ja

  Gdy cwicza Ruscy to zle ,ale gdy robi to zachod to jest ok .zenada .

  1. vfcf

   Z ciekawości: gdzie w artykule wyczytałeś, że "Gdy cwicza Ruscy to zle ,ale gdy robi to zachod to jest ok"? Tak myślałem. "Zenada"

 5. ww

  Lipa

 6. putana

  Kolejna ściema wzieli wsioka z kołchozu i już strzela ?

 7. Wiesław

  "Piloci wcieleni do służby w 2015 roku" - czy można się nauczyć latać po kilku miesiącach służby?

 8. VfV

  Ile Su-33 strącono?

Reklama