Reklama

Siły zbrojne

Rosyjski „Elephant Walk”. Sześć gigantów An-124 Rusłan [FOTO]

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

Jak informuje rosyjskie ministerstwo obrony, po raz pierwszy w historii przeprowadzono wspólny lot ćwiczebny formacji sześciu najcięższych samolotów transportowych An-124-100 Rusłan. Maszyny odbyły lot w formacji pomimo trudnych warunków pogodowych.

Ćwiczenie, podczas którego sześć strategicznych maszyn transportowych An-124-100 Rusłan wystartowało wspólnie z lotniska w obwodzie Briańskim miało miejsce 15 stycznia 2021 roku. Był to element szkolenia załóg należących do 12. Wojskowo-Lotniczej Dywizji Transportowej. Macierzystymi bazami dla załóg były bazy lotnicze w Twerze i Seszczyńsku.

image
Fot. mil.ru

Lot odbył się na relatywnie krótkim dystansie ponad 600 km. Nie jest to dużo, dla samolotów, które zdolne są do transportu nawet 120 ton ładunku i mogą latać na odległość ponad 7 tys. km. Jednak przede wszystkim celem ćwiczenia było przetestowanie zdolności młodych załóg do skoordynowanego startu, przelotu na zadanej trasie i lądowania. Loty odbywały się w trudnych warunkach atmosferycznych, przy intensywnych opadów atmosferycznych, niskiej podstawie chmur i silnych podmuchach wiatru.

image
Fot. mil.ru

Była to symulacja przerzutu na dużą odległość jednostek wojskowych wyposażonych w standardowe uzbrojenie i sprzęt. W przypadku samolotu An-124 sprzęt ten może stanowić para czołgów lub do ośmiu lżejszych pojazdów opancerzonych, albo też do 500 żołnierzy z pełnym wyposażeniem.

Reklama
Reklama

Komentarze