Reklama

Siły zbrojne

Rosjanie otrzymali kolejne T-80BWM

Fot. mil.ru

Rosyjskie zakłady Omsktransmash z Omska poinformowały o dostarczeniu do ministerstwa obrony Federacji Rosyjskiej kolejnej partii czołgów T-80BWM. Ponownie w komunikacie czytamy, że wozy zostały dostarczone przed wyznaczonym terminem.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Czołgi teraz przejdą testy odbiorcze, przed wysłaniem ich do rosyjskich jednostek pancernych. Omskie zakłady niedawno informowały o zbliżeniu się do wyprodukowania 30 000 egzemplarza czołgu wyprodukowanego na terenie ich zakładu. Najpewniej będzie nim za jakiś czas właśnie T-80BWM, jednak będzie to raczej wóz zmodernizowany ze zmagazynowanego T-80BW, niż wyprodukowany od nowa pojazd. Najpewniej teraz zakład odpowiada za naprawę i przywracanie do służby czołgów rodziny T-80B/BW/U/UD.

"W ciągu ostatnich 80 lat przedsiębiorstwo Omsktransmash wyprodukowało blisko 30 000 różnych czołgów", - powiedział p.o. dyrektor generalny zakładu Wasilij Kowaliow.

Reklama

Czytaj też

T-80BWM to najnowsza wersja rodziny czołgów T-80, wdrożona do armii rosyjskiej zaledwie kilka lat temu , jako modernizacja wozów T-80BW. Modernizacja czołgu podstawowego T-80BW do standardu T-80BWM ma na celu podniesienie zdolności bojowych tego czołgu w zakresie trzech podstawowych  składników: siły ognia, ochrony i mobilności. modernizacja polega na: montażu nowego pancerza reaktywnego Relikt, instalacji nowego, wielokanałowego celownika działonowego Sosna-U, zmodyfikowanego zapasowego celownika działonowego 1P67, nowego przyrządu obserwacyjnego kierowcy TWN-5/TWN-5M, systemu ochrony załogi PKUZ-1Ak oraz nowego systemu gaśniczego i łączności.

Czytaj też

Reklama

Komentarze (5)

 1. Jaszczur

  Bardzo duże nasycenie lekkimi wyrzutniami piechoty na polu walki i czołgi są bez sensu. Co najwyżej rydwan śmieci dla samobójców. Polska zamiast setek mld$ wydawać na czołgi to kupić powinni na to miejsce wyrzutnie p- panc dla piechoty i żadne zagony pancerne nam nie straszne

  1. VIS

   Myślenie ignoranta, jakoś Ukraina nie porzuciła czołgów na rzecz PPK i granatników ppanc. Nie da się tak nasycić piechoty bronią przeciwpancerna żeby utrzymała front przed dobrze przeprowadzonym natarciem czołgów wspartych artylerią i rozpoznaniem.

 2. Valdi

  Przypomnijmy Wszystko co widać na czołgu to Relikt, reszty nie ma Haloooo Tak jak tych 1,5mln kurtek zimowych Wyparowało

 3. Byrrbyć

  Brawo towariszcz Kowaliow! Ukraina już czeka na te czołgi.

 4. Ma_XX

  półki na zrabowane pralki nie dospawali?

 5. easyrider

  Jeżeli nie mają wbudowanego modułu woli walki, to będą tylko kolejnymi spalonymi wrakami albo zdobytymi i użytymi przeciw swoim pierwotnym właścicielom.

Reklama