Reklama

Siły zbrojne

Rosjanie aktualizują plan modernizacji technicznej

Rosja aktualizuje plan modernizacji technicznej sił zbrojnych na lata 2018-2025. Zagadnienie to omawiano podczas spotkania prezydenta państwa Władimira Putina z członkami rządu.

Omawiano głównie zagadnienia związane z finansowaniem i wsparciem przemysłowym programu wielkoskalowego przezbrojenia technicznego sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Jak podaje oficjalna strona internetowa prezydenta FR - konieczne jest przy tym uwzględnienie zarówno możliwych zagrożeń dla bezpieczeństwa narodowego państwa, jak i realiów ekonomicznych oraz potrzeb sił zbrojnych.

Plan modernizacji, którego start przewidziano początkowo na rok 2016, w roku 2015 został opóźniony o dwa lata. Związane było to z zastrzeżeniami przemysłu rosyjskiego, obawiającego się braków funduszy związanych z pogarszającą się sytuacją budżetową Rosji, do której przyczyniły się spadki cen ropy oraz sankcje państw zachodnich związane z rosyjską agresją na Ukrainę.

Czytaj też: Program modernizacji Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej - stan realizacji i perspektywy powodzenia.

Zdaniem Putina, uwzględniając realia ekonomiczne, nie można jednak zignorować potrzeb sił zbrojnych, które powinny zostać wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt w stopniu wystarczającym do pełnej i efektywnej obrony państwa. Konieczne jest także zapewnienie ciągłości trwających programów zbrojeniowych i rozpoczęcie nowych.

W związku z tym prezydent Rosji nakazał rządowi opracowanie, w ramach poszczególnych resortów, projektów aktualizacji planu modernizacji, mają one zostać przedstawione do zaakceptowania do dnia 1 lipca 2017 r.

Reklama

Komentarze (4)

 1. WESOŁE USA

  No właśnie, uwzględniając ekonomiczne realia heh, myślę że to stwierdzenie Putina, powinno wystarczyć nawet ruskim trollom.

  1. niedajciesiepropagadzieobustron

   No i co w tym takiego dziwnego ? Dotyczy to każdego kraju na ziemi włącznie z USA i np Polską gdzie tez musimy zejść na ziemię z planami modernizacji ponieważ nie ma na to pieniędzy. Stany też przeprowadziły szereg cieć by zmieścić się w limitach cięć budżetowych jak z tego wyjdą będą mogli wydawać więcej. Poziom debaty na forum spada do wyzwisk od trolli i fanboyi ...

 2. mity i fakty

  Ponownie widać podejście prezydenta do tematu - OBRONY SWEGO KRAJU , przed natarczywością USA ! Czy nam się to podoba lub nie , jego kraj jest najważniejszy w jego oczach . Czy ameryka i zachód wytrzyma efekt domina w zbrojeniu - czas za parę lat pokarze ! Już dziś zachód jest zawiedziony formą - do jakiej został zmuszony PUTIN aby przezbrajać wojsko rosyjskie , oraz do podniesienia poprzeczki zachodowi jak i USA . Co my zyskaliśmy na tym - praktycznie NIC ? Awantura z GRUZJĄ a teraz z UKRAINĄ - nic nam nie dała poza pozbyciem się rynku zbytu na długie lata wschodniego , bo na wet UKRAINA zostanie zmuszona do rozparcelowania swych ziem i fabryk różnej maści o ile poddają się ukraińscy OLIGARCHOWIE którzy tak sprytnie rozparcelowali państwowe zakłady między siebie ? Reasumując moje przemyślenia - jeszcze długie lata nas czekają nieustające rozgrywki WSCHÓD - USA , ZACHÓD ? O CHINACH już niema co wspominać - bo to odrębny temat .

  1. picia12321

   czy ameryka wytrzyma ? ameryka spokojnie wytrzyma i to od dawna oni podnosza poprzeczke a nie rosja a co my zyskalismy ? bardzo wiele bo wreszcie sie ocknelismy z letargu i dostrzeglismy to ze silna armia to podstawa a sojusze sa potrzebne jednak nie daja gwarancji a zachod wole silna Polska armie jak niemiecka

  2. tak tylko...

   Dzięki genialnemu Putinowi relacje Polsko-Ukraińskie są najlepsze od 400 lat. Nareszcie los się do nas uśmiechnął i historia puściła do nas oko. Tej szansy nie możemy zmarnować...

  3. dk.

   Postaw raczej pytanie czy Włochy wytrzymałyby ekonomicznie taki wyścig zbrojeń ? jak ten obecny rosyjski ? Gdyż gospodarka Rosji ma (maksymalnie) rozmiar ekonomiczny Włoch. Przy wielokrotności ludności i jakby mniej przyjaznym klimacie.

 3. Robin

  Ruble są drukowane miliardmi, a jak tam inflacja

  1. Gregor

   Bredzisz, jest tylko jeden kraj który drukuje na potęgę i to nie Ruble a $, opamiętaj się i nie siej dezinformacji. Tu ludzie umieją czytać analizy ekonomiczne i to nawet w języku angielskim.

 4. fx

  Trzeba ciąć o 30% a tego nikt nie lubi.

  1. lejący_z_fanbojów

   chciałbyś, to nie USA co pozbawiło sie przemysłu kosmicznego, i nie europejskie kraje co zakonserwowały swój sprzęt wojskowy, co będzie jak budżet wzrośnie o 10% ? co wtedy napiszesz, że też źle bo tylko 10% ..... nasze fan boye made in usa są nie do zdarcia

  2. melasa

   bracia Rosjanie, prawda jest prozaiczna: czas wziąć się do uczciwej roboty, z gangsterki żyje się nieźle ale krótko

Reklama