Siły zbrojne

Rosja: rufowa cześć śmigłowcowca Władywostok typu Mistral wyruszyła do Francji

Rufa Władywostoku w Sankt Petersburgu fot. A. Nitka
Rufa Władywostoku w Sankt Petersburgu fot. A. Nitka

Stocznię Bałtijskij Zawod w Sankt Petersburgu na holu holenderskiego holownika En Avant 20 opuściła rufowa cześć śmigłowcowca desantowego Władiwostok typu Mistral powstającego na zamówienie WMF Federacji Rosyjskiej.Celem tego zespołu jest francuska stocznia STX France w St. Nazaire, którą ma on osiągnąć 23 lipca. Tam też nastąpi scalenie rufy z wyprodukowanymi we Francji i połączonymi już ze sobą sekcjami dziobową i śródokręcia.

Więcej: Rosja: wodowanie rufowej części pierwszego śmigłowcowca typu Mistral

Budowa rufowej części śmigłowcowca rozpoczęła się w Sankt Petersburgu 1 października 2012 r., zaś jej odbiór przez francuską stocznię nastąpił 4 lipca br. w trakcie targów IMDS 2013. Wodowanie kadłuba zaplanowane jest na 15 października br. po czym ma on trafić do Rosji gdzie nastąpi jego ostateczne wyposażenie. Odbiorcy ma on zostać przekazany w trzecim kwartale 2014 r.

(AN)

 

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.