Reklama

Siły zbrojne

RCB ponownie zaszczepi pracowników Kwatery Głównej NATO

Fot. Departament Stanu USA
Fot. Departament Stanu USA

Jak poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB), polscy medycy po raz kolejny przeprowadzą szczepienia personelu Kwatery Głównej NATO w Brukseli na COVID-19. Tym razem podadzą oni trzecią dawkę szczepionki, a przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w najbliższych dniach.

Do Belgii pojechało łącznie ponad 30 polskich medyków (lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych). Na miejscu przeprowadzoną szczepienia około 3,5 tysiąca pracowników cywilnych i wojskowych Kwatery Głównej NATO. Przedsięwzięcie jest  koordynowane przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB), a termin realizacji to 9-12 grudnia br.

Działania te są kontynuacją akcji prowadzonej już wcześniej przez polski personel medyczny w marcu, maju i czerwcu br. Wtedy to podawano odpowiednio pierwsze i drugie dawki szczepionek przeciwko koronawirusowi. Działania te są realizowane na zaproszenie Sojuszu Północnoatlantyckiego. Ich głównym celem jest zapewnienie ciągłości operacyjnej Dowództwa NATO. Udział w tym Polski przyczynia się do realizacji tego kluczowe zadania oraz oraz po raz kolejny podkreśli lojalność i chęć współpracy na arenie międzynarodowej.

Solidarność jest naszym znakiem eksportowym – powiedział Dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa płk Konrad Korpowski.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Wojciech Jakiś

    Lojalność. Słowo klucz. Nielojalni pod jakimkolwiek względem są kasowani i usuwani w niebyt. We współczesnym świecie nie możesz mieć swojego zdania. Masz prawo wyłącznie do zdania jakie ma kolektyw. Skąd mu to znamy?

Reklama