Reklama

Siły zbrojne

PZL Świdnik wyremontuje śmigłowce

Fot. J.Sabak
Fot. J.Sabak

Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej poinformował o udzieleniu zamówienia na remont środków materiałowych do statków powietrznych oraz ich dostawę. W obu przetargach został wybrany jeden wykonawca. Koszt realizacji obu zadań wyniesie niespełna 100 mln zł.

Dwa zadania, utworzone przez podmiot zamawiający tj. 3. RBLog, dotyczą dwóch odrębnych rodzajów zamówienia, a mianowicie dostawy i wykonania usługi. Zadania noszą następujące nazwy:

  • Dostawa technicznych środków materiałowych do statków powietrznych w latach 2021–2024,
  • Remont (naprawa główna) technicznych środków materiałowych do statków powietrznych w latach 2021–2024.

Pierwsze z postępowań dotyczy dostawy technicznych środków materiałowych do statków powietrznych. Całkowita wartość zamówienia wynosi 70 910 540 zł (bez VAT). Natomiast drugie, odrębne postępowanie o całkowitej wartości 27 746 310 zł (również bez wliczonego podatku VAT), tyczy się remontu tychże środków. Łączna suma dostawy części, jak i usługi remontu podzespołów opiewa się na łączną kwotę 98 656 850 złotych (bez wliczonego podatku VAT). Postępowania mają się toczyć w latach 2021-2024.

Wybór wykonawcy w przypadku wykonania usługi naprawy głównej technicznych środków materiałowych był przeprowadzony według procedury negocjacyjnej (pomimo jedynej oferty w zamówieniu), bez publikacji ogłoszenia o nim. Decyzja zezwalająca na dostawę części zamiennych oraz wykonanie usługi naprawy została wydana 9 marca bieżącego roku.

Wspólnym mianownikiem obu zamówień jest jeden wykonawca – Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Świdnik” S.A., która – co jest warte zauważenia, jest jedyną w Polsce firmą, upoważnioną do remontu wojskowych śmigłowców typu Mi-2 i PZL W-3 Sokół. Jak zaznaczono w wyjaśnieniu – „Podmiot ten jest jedynym właścicielem dokumentacji technicznej (na zasadach praw wyłącznych w zakresie produkcji) dla technicznych środków materiałowych do statków powietrznych”.

Kacper Bakuła

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama