Siły zbrojne

Przetargi na mundury dla specjalsów

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. JWK
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. JWK

3. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o dwóch postępowaniach dotyczących zakupu elementów umundurowania i wyposażenia żołnierza Wojsk Specjalnych. Logistycy poszukiwali pasów, butów, zasobników i czapek w łącznej liczbie kilku tysięcy sztuk.

Logistycy z Krakowa w połowie września zamieścili pierwsze z ogłoszeń, dotyczące zakupu przedmiotów umundurowania i wyekwipowania. W postępowaniu podano wykaz elementów, do których możemy zaliczyć zasobniki z tworzywa sztucznego, czapki zimowe wojsk specjalnych oraz pasy bojowe. 3. RBLog oczekuje, że potencjalny wykonawca dostarczy 1 360 sztuk zasobników w zamówieniu gwarantowanym oraz 1200 w opcjonalnym, 2 346 czapek zimowych (i w ramach opcji 1500 sztuk) oraz jeszcze 1750 pasów (z możliwością na dokupienie 50 egzemplarzy).

Przedmioty zamówienia muszą być fabrycznie nowe, tj. pochodzić z produkcji z 2021 roku. Termin na dostarczenie powyższych przedmiotów (zarówno z zamówienia opcjonalnego jak i  został określony na 30 dni od daty zawarcia umowy lub do dnia 30 listopada br. W powyższym postępowaniu zainteresowane podmioty mogą składać oferty do 19 października bieżącego roku, do godziny 8:00. Po upływie pół godziny nastąpi ich otwarcie.

Drugie ogłoszenie opublikowane zostało we wtorek 21 września i dotyczy udzielenia zamówienia na dostawę obuwia specjalnego – butów górskich i specjalnych letnich dla specjalsów. Doszło jedynie do rozstrzygnięcia postępowania w zakresie zadania pierwszego, a mianowicie dostawy 1 450 butów górskich. Obuwie dostarczy firma LARIX Janusz Pieła Spółka Jawna z Bielsko-Białej za kwotę 915 791 złotych brutto. Powyższy wykonawca ma czas do 30 listopada, aby rozliczyć się z dostawą produktów. Nie rozstrzygnięto części drugiej postępowania, czyli dostawy 1 700 par butów letnich. 

Reklama
Reklama

Komentarze