Reklama

Siły zbrojne

Przetargi na mundury dla specjalsów

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. JWK
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. JWK

3. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o dwóch postępowaniach dotyczących zakupu elementów umundurowania i wyposażenia żołnierza Wojsk Specjalnych. Logistycy poszukiwali pasów, butów, zasobników i czapek w łącznej liczbie kilku tysięcy sztuk.

Logistycy z Krakowa w połowie września zamieścili pierwsze z ogłoszeń, dotyczące zakupu przedmiotów umundurowania i wyekwipowania. W postępowaniu podano wykaz elementów, do których możemy zaliczyć zasobniki z tworzywa sztucznego, czapki zimowe wojsk specjalnych oraz pasy bojowe. 3. RBLog oczekuje, że potencjalny wykonawca dostarczy 1 360 sztuk zasobników w zamówieniu gwarantowanym oraz 1200 w opcjonalnym, 2 346 czapek zimowych (i w ramach opcji 1500 sztuk) oraz jeszcze 1750 pasów (z możliwością na dokupienie 50 egzemplarzy).

Przedmioty zamówienia muszą być fabrycznie nowe, tj. pochodzić z produkcji z 2021 roku. Termin na dostarczenie powyższych przedmiotów (zarówno z zamówienia opcjonalnego jak i  został określony na 30 dni od daty zawarcia umowy lub do dnia 30 listopada br. W powyższym postępowaniu zainteresowane podmioty mogą składać oferty do 19 października bieżącego roku, do godziny 8:00. Po upływie pół godziny nastąpi ich otwarcie.

Drugie ogłoszenie opublikowane zostało we wtorek 21 września i dotyczy udzielenia zamówienia na dostawę obuwia specjalnego – butów górskich i specjalnych letnich dla specjalsów. Doszło jedynie do rozstrzygnięcia postępowania w zakresie zadania pierwszego, a mianowicie dostawy 1 450 butów górskich. Obuwie dostarczy firma LARIX Janusz Pieła Spółka Jawna z Bielsko-Białej za kwotę 915 791 złotych brutto. Powyższy wykonawca ma czas do 30 listopada, aby rozliczyć się z dostawą produktów. Nie rozstrzygnięto części drugiej postępowania, czyli dostawy 1 700 par butów letnich. 

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (6)

 1. DefBot

  O, a ruskie spiecjały kupują sobie same buty. Jak tu przekonywały ruskie trolsy, kupują sobie buty sami, nie ma problemu z certyfikacją takowych w ichnim ministerstwie obrony (sic!), no i potem wyglądają na ćwiczeniach jak najemnicy z Konga;)

  1. Chyży Rój

   Tradycja noszenia karabinu na sznurku zobowiązuje.

  2. DefBot

   Żartujesz? SAS używa wersji Sneeker butów Alt-Berg, które są w wersji podstawowej butami squaddie dla każdego trepa w UK. Aczkolwiek nie ma przymusu noszenia obuwia wydawanego z jednostki, chociaż i to jest przecież bardzo dobrej jakości - lepszej niż standardowe wersje, to i tak nikt normalny nie robi z tego cyrku i rewii mody, tylko nosi co mu dają. W Rosji zaś widocznie wychodzą z założenia, że lepciejsze buty od kolegów dają +100 do healthu, morale i kondycji. No, ale to kraj trzeciego świata, tu zdziwka niet...

 2. Wladca z WOG-u

  Znowu wszystko tylko dla WOT-u! A co z nami operacyjnymi ;)?

  1. niet idiotom

   Jak jesteś operacyjny i nie odróżniasz munduru Wot od specjalsow, to wracaj do straży gminnej..

  2. Łysy

   Do ochrony niech idzie,najlepiej tam gdzie z grupą szukają

  3. Hahaha

   Do ochrony jednostek wojskowych. Tam szukają z grupą :D ostatnio specjalsi szukali do ochrony tajnych jednostek kogoś z drugą grupą, nawet na wózku, bo to stanowisko w gnieździe karabinów maszynowych. Oby tylko zgrywał cel z muszką. Mile widziani emeryci. Pół etatu, okres próbny, pakiet medyczny. Multisport. Mile widziane doświadczenie na podobnych stanowiskach.

 3. Tak, ale

  No fajnie, ale co z Krukiem, Orką czy zakupem dodatkowych 16?

  1. Nie inż.

   A co ma być?

 4. abra kadabra

  Już się czuję bezpieczny. Jak nie mundury zakupujemy, to sanitarki. Może wreszcie przeczytam, że opracowaliśmy SONę i szybko wprowadzamy ją do wojska, modernizujemy część BWP bez kompromisów i zaczynamy produkować BORSUKA, opracowaliśmy PIORUNa 2 i zaczynamy wprowadzać do wojska, kupujemy roje dronów z WB electronics i uderzeniowego ŁOŚia z naszymi pociskami.... Ech, pozostajemy trzecim światem.

  1. Pucin :0

   Ale przecież wstajemy z kolan!!! A może już leżymy na twarzy w błocie?

  2. rED

   No tak dzięki takim jak ty za PO brakło mundurów dla rezerwy

  3. Pucin :0

   Nigdy tego nie zobaczysz dlatego, że w RP pycha kroczy przed upadkiem a wszystko napędzane jest przez głupotę i mitycznym strachu przed woją.

 5. Enter

  Takie przetargi powinny być kompleksowe i zawierane na przynajmniej kilka lat na przód obejmując obowiązkowo umundurowanie, akcesoria i obuwie dla całości armii, dla 5 rodzajów wojska, oczywiście w odpowiedniej dla nich specyfikacji. Mamy ponad 100 tysięcy żołnierzy to tyle samo razy kilka sztuk ( w tym odmiany letnia i zimowa ubioru oraz odpowiednie obuwie) powinno się zamawiać na kolejny rok w odpowiednich rozmiarach a nie kombinować rozbijając zakupy na małe i niespójne dostawy a przez to liczne problemy z dostępnością. Cywilnych jest w armii po urzędach od groma to powinno się to całościowo ogarnąć już dawno.

 6. CO ZA NIEUK.

  1 450 PAR butów górskich a nie 1 450 butów górskich.

  1. Vagina Mushroom Pie

   Trzy lata temu kupiłem sobie parę Haixów bo pracuję w branży asenizacyjnej i potrzebowałem butów które mogę po pracy spłukać karcherem zanim wejde do domu. Są niezłe ale ciekawe jak wyglądają w porównaniu do butów zamawianych przez naszych batmanów.

Reklama