Reklama

Siły zbrojne

Przetarg na kombinezony Wojsk Specjalnych unieważniony

Wojska specjalne / Fot. st. chor. mar. A.Dwulatek/DORSZ
Wojska specjalne / Fot. st. chor. mar. A.Dwulatek/DORSZ

3 Regionalna Baza Logistyczna w Krakowie poinformowała o zakończeniu postępowania, którego celem miało być wyłonienie dostawców Kombinezonów Ćwiczebnych Wojsk Specjalnych wg specyfikacji WTU 117/DKWS. W toku postępowania, nie wyłoniono dostawcy.

W ramach postępowania dostawca miał przekazać 4775 kompletów między 45 a 90 dni od podpisania umowy. Zamawiający miał przekazać wzór jednego kompletu, dokumenty potwierdzające, że system zarządzania jakością wykonawcy zgodny jest z normą ISO 9001, wyniki certyfikacji zgodności tkanin ze wzorcem A1; A2 WTU 117/DKWS oraz oświadczenie o zgodności produktu ze wzorcem WTU 117/DKWS. Oferty oceniano wg kryterium ceny (waga 60%), gwarancji (waga 20%) i czasu dostawy (waga 20%). Jak poinformowała 3 RBLog w oficjalnym komunikacie "Nie otrzymano ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub wszystkie otrzymane oferty lub wnioski zostały odrzucone".  

Przypomnijmy, że wg wzoru WTU 117/DKWS kombinezon ćwiczebny wojsk specjalnych składa się z bluzy z dopinanym kapturem oraz mapnikiem na przedramieniu oraz spodni z wkładką amortyzującą.

Reklama

Komentarze (10)

 1. Jonasz

  Na oko widać, że powodem niezłożenia ofert był zbyt krótki czas realizacji. Naprawdę nie można zaplanować z wyprzedzeniem nawet zakupów PZMów?

  1. SimonTemplar

   Można, ale wówczas jest niebezpieczeństwo że złoży wielu oferentów, będzie można wybierać z szeregu dobrych ofert i zakończyć szybko postępowanie korzystnie dla budżetu a niendla.własnych kieszeni. Tak się w Polsce nie robi. U nas obowiązuje zasada z fimu Miś S.Barei: najlepsze pieniądze robi się na słomianych interesach. W końcu trwonią publiczne, czyli nie ich.

  2. Prawnik

   Nie tylko termin. Warunki umów dlactakich zamowien są tak bandyckie, że aby do nich przystąpić trzeba być niespełna rozumu.

 2. nick

  No to wiemy, ilu żołnierzy liczą polskie wojska specjalne. Kiedy przetarg na smartfony dla polskich szpiegów?

 3. ebenezer

  prawdopodobnie kombinezony nie gwarantowały pływalności

 4. Michał

  Przetarg na kombinezony Wojsk Specjalnych unieważniony. Przetarg na kombinezony dla czołgistów unieważniony. Odpowiedzialnych brak. Pensja organizatorów przetargu otrzymana. Pierwszy lepszy kraj 3 świata sobie z tym radzi, Polska nie. ale ma ambicje: F-35, Patriot, lasery, łodzie podwodne, czołgi nowej generacji.

  1. pomz

   Jakie lasery? Jakie lodzie podwodne? Jakie czolgi nowej generacji? Nie mamy zadnych ambicji. Mamy GI JOE w Polsce.

 5. Rzyt

  To są bzdury... Kombinezony kupić nie umieją...ja się pytam. Jaki jest koszt postępowania próby kupna ciuchów.????!!! Nie mogą dać żołnierzom po 1000 zł by se kupili lub by przedstawili rachunki...to jest żenada. Do zwolnienia.

  1. ...

   Specjalsi i tak z mundurówki sobie umundurowanie kupują. A RBLog robi takie cyrki bo by nie było, że nic nie robi.

 6. Karolina

  A czy jakiejś regionalnej bazie logistycznej udał się ostatnio jakiś przetarg? Na przykład na zakup ołówków? Jakikolwiek.

 7. Poeta

  Coś jest mocno nie tak: takie "kombinezony", a tak naprawdę mundury i kurtki oferuje wiele firm, od małych, po molochy, a niby nikt się nie zgłosił? Coś mocno nie tak.

 8. Jaksar

  MON zmodyfikuje kufajki ruskie z okresu II wojny światowej i będzie jak w sam raz dla specjalistów, jeszcze dla WOT zostanie

 9. sża

  Kolejne przetargi tak ustawione aby nic nie kupić, ale ktoś za to i tak pewnie wziął pieniądze. Przypomniał mi się przetarg na jakiś samochód terenowy, a jest w czym wybierać i cenę można było przyzwoitą wynegocjować, bo zamówienie było na dość sporą ilość. Tyle tylko, że jakiś "orzeł" do warunków zakupu dorzucił, w śladowych ilościach zresztą, wersję opancerzoną, no i od razu było wiadomo, że nic z tego nie będzie. Pozostaje pytanie - czy zrobił to z głupoty, czy celowo?

 10. poprzednie 8 lat

  Brawo !

Reklama