Reklama

Siły zbrojne

Prezydent objął Defence24 Day patronatem honorowym

Autor. Katarzyna Głowacka/Defence24.pl

Prezydent Andrzej Duda objął patronatem honorowym piątą edycję największej w Europie Środkowej konferencji sektora obrony i bezpieczeństwa Defence24 Day. Wydarzenie odbędzie się 24-25 maja 2023 roku na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. Już po raz piąty spotkają się najważniejsi dowódcy wojskowi, politycy i eksperci, aby omówić kluczowe sprawy związane z bezpieczeństwem Polski i Europy.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Strategiczny wymiar obronności państwa w wymiarze krajowym i międzynarodowy będzie motywem wiodącym V edycji Defence24 Day. Największa konferencja bezpieczeństwa i obrony w Europie Środkowo-Wschodniej zgromadzi 2500 uczestników. Ponad 300 panelistów będzie omawiać wnioski z wojny na Ukrainie, wyzwania modernizacyjne Sił Zbrojnych RP oraz proces strategicznej adaptacji NATO i budowanie odporności Państwa w trakcie 60 paneli dyskusyjnych i prezentacji. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

W gronie gości nie zabraknie najważniejszych decydentów, przedstawicieli sił zbrojnych, ekspertów oraz przedstawicieli przemysłu zbrojeniowego zarówno z Polski, krajów regionu, NATO, jak i państw sojuszniczych oraz strategicznych partnerów Polski, takich jak Stany Zjednoczone i Republika Korei. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 24-25 maja na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie.

Reklama

Czytaj też

Defence24 Day to konferencja poświęcona aspektom polityki obronnej i bezpieczeństwa oraz przemysłu zbrojeniowego. Realizowana już po raz piąty konferencja stanowi forum dialogu kluczowych przedstawicieli podmiotów międzynarodowych i krajowych, Sił Zbrojnych RP i armii państw sojuszniczych oraz partnerskich ze szczególnym uwzględnieniem Europy Środkowo-Wschodniej, a także przemysłu oraz ekspertów.

Autor. Tomasz Głowacki, Robert Suchy/Defence24.pl

Bezprecedensowa sytuacja spowodowana pełnoskalową agresją Rosji na Ukrainę zmieniła nie tylko tempo modernizacji armii, ale wymusiła zmiany całej architektury bezpieczeństwa w Europie i na świecie. Zapewnienie bezpieczeństwa militarnego stało się ponownie największym wyzwaniem przed jakim stoi nie tylko Polska, ale i cała Europa. Będzie to główny temat konferencji Defence24 Day. W trakcie wydarzenia liczne spotkania, debaty i prezentacje będą miały odniesienie zarówno do realizacji strategicznych planów przyjętych kilka miesięcy po wybuchu otwartej wojny na szczycie NATO w Madrycie, jak i do bieżącej sytuacji wynikającej z rosyjskiej agresji.

Chęć udziału w wydarzeniu zadeklarowali czołowi producenci i dystrybutorzy sprzętu związanego z obronnością. Dzięki temu, podczas konferencji będzie można zapoznać się z najnowszymi technologiami, rozwiązaniami oraz uzyskać bezpośrednie informacje od przedstawicieli firm z branży obronnej z Polski i świata.

Wyjątkowy dobór gości i panelistów – decydentów politycznych, wojskowych oraz ekspertów – zapewni unikalną możliwość́ wymiany poglądów i prezentacji stanowisk. Wśród gości nie zabraknie także wojskowych prezentujących wnioski z frontu walk na Ukrainie. Defence24 Day stał się wydarzeniem międzynarodowym, stąd nowa nazwa Defence24 Day – European Defence Days. Liczna reprezentacja czołowych przedstawicieli NATO, państw z naszego regionu a także reprezentantów przemysłu obronnego z całego świata ma ogromny wpływ na charakter konferencji, która wyrosła na wiodące w Europie wydarzenie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej konferencji: https://defence24day.pl/.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Avengers

    Glowne pytanie to czy EXPERCI sa obiektwni czy pro RZadowi (lub Pro Prezdenctcy) Czy moze sie zdazyc ze expert powie cos innego niz prezydent jesli sie z nim nie zgodzi w czyms? Czy tez musi dostoswac sie do woli polityka nawet jelsi bedzie np bledne,

Reklama