Reklama

Siły zbrojne

Prezydent Biden potwierdził, że rozważa przekazanie wozów Bradley Ukrainie

Autor. U. S. Army

Prezydent USA Joe Biden powiedział w środę, że rozważa przekazanie Ukrainie wozów bojowych Bradley. Potwierdził w ten sposób wcześniejsze doniesienia mediów.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Pytany na lotnisku w Covington w Kentucky o to, czy wozy Bradley są "na stole", jeśli chodzi o przyszłe pakiety uzbrojenia dla Ukrainy, Biden odpowiedział twierdząco, nie podając więcej szczegółów.

O możliwości przekazania pojazdów Bradley Fighting Vehicles informował w ubiegłym tygodniu Bloomberg. Portal podawał wówczas, że przygotowanie ich do użytku i wyszkolenie ukraińskich załóg może zająć kilka miesięcy.

Reklama

Czytaj też

Uzbrojone w armaty automatyczne 25 mm i pociski przeciwpancerne TOW wozy byłyby największym dotąd wsparciem USA w kategorii wozów opancerzonych. Wcześniej USA przekazały Ukrainie m.in. transportery opancerzone M113 i wozy bojowe M1117.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (3)

  1. Ma_XX

    Francja wysyła AMX-10

  2. Golf

    Chyba już faktycznie czas na Bradleye. A skoro USA nadal nie są mentalnie gotowe na przekazanie pocisków ATACMS, to można przekazać pewna ilość pocisków GMLRS-ER. Wyrzutnie te same a zasięg....to już niezłe 140...150 km !!

  3. Filemon66

    Podsumowując CNN pokazywał jak Biden leci do Kentucky i pobieżnie odpowiada na pytania hien reporterskich Tam żadnych konkretów nie było poza komentarzem o farsie w izbie reprezentantów

Reklama