Reklama

Siły zbrojne

Pożegnanie żołnierzy kończących służbę w Dowództwie Generalnym RSZ

Autor. DGRSZ

Dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał Jarosław Mika, 26 stycznia, w obecności kierowniczej kadry dowództwa pożegnał żołnierzy kończących służbę w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych.

Reklama

Jak poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, 25 stycznia w siedzibie DG RSZ odbyła się uroczystość pożegnania oficerów odchodzących do rezerwy. W obecności sztandaru Dowództwa Generalnego RSZ oraz kadry kierowniczej, Dowódca Generalny RSZ podziękował serdecznie żołnierzom za wiele lat służby wojskowej.

Reklama
Dziękuję za owocną i pełną poświęcenia służbę wojskową, ile kosztowała ona trudu, to tak naprawdę wiedzą tylko Panów najbliżsiza. Dziękuję za nasze wspólne doświadczenia. Dziękuję za zaangażowanie i profesjonalizm. Dziękuję za Waszą służbę. Było dla mnie zaszczytem móc służyć Ojczyźnie mając świadomość, że tacy żołnierze stoją u mojego boku. Jestem dumny, że miałem zaszczyt współpracować z Wami, pomimo i trudnych chwil. I za te trudne chwile i za to, że byliście często dla mnie buforem, w sposób szczególny Wam dziękuję. Dziś jednak nie mówię Wam żegnajcie, mówię Wam do zobaczenia.  Życzę zdrowia i powodzenia w realizacji dalszych planów życiowych.
gen. Jarosław Mika
Reklama
Autor. DGRSZ
Autor. DGRSZ

W imieniu odchodzących do rezerwy żołnierzy głos zabrał gen. dyw. pil. Jacek Pszczoła, który podziękował wszystkim przybyłym na uroczystość za wspólne lata służby, dzięki którym niejedna trudna i skomplikowana sprawa doczekała się swojego rozwiązania. "Nadszedł dzień, kiedy żegnamy się z mundurem, przełożonymi i podwładnymi. Zapewniam jednak, że nasze* serca, uformowane przez wieloletnią służbę, będą nadal biły żołnierskim rytmem." – powiedział generał Pszczoła.

Czytaj też

Jak czytamy w komunikacie, uroczystość zakończyła się dokonaniem wpisów do księgi pamiątkowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych przez ubywających oficerów, wykonaniem pamiątkowych fotografii oraz złożeniem osobistych podziękowań odchodzącym żołnierzom.

Źródło: Dowództwo Generalne RSZ

Reklama

Komentarze

    Reklama