Reklama

Siły zbrojne

Powstanie centrum symulatorowe FA-50

Symulator T-50 Golden Eagle
Symulator T-50 Golden Eagle
Autor. Maciej Szopa

12.Terenowy Oddział Lotniskowy ogłosił wszczęcie pierwszego postępowania w sprawie stworzenia centrum symulatorowego lekkich samolotów bojowych FA-50. Inwestycja ta ma powstać w Mińsku Mazowieckim.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny

Reklama

Postępowanie dotyczy ofert na opracowanie "Programu Inwestycji i Programu Funkcjonalno-Użytkowego w ramach zadania ++Budowa centrum symulatorowego FA-50++". Inwestycja ma powstać w Mińsku Mazowieckim, a zatem raczej na pewno w zabudowaniach 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Obecnie jest tam eksploatowany symulator myśliwca „MiG-29M" (oznaczenie to nie dotyczy rosyjskiej wersji rozwojowej MiG-29M), na przedłużenie eksploatacji którego wydano w tym roku dodatkowe środki i ma służyć co najmniej do 2026 roku.

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:

Reklama
  • opracowanie Programu Inwestycji na podstawie zatwierdzonego przez Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych Wniosku Inwestycyjnego (...) z uzyskaniem uzgodnień, zgodnie z obowiązującymi przepisami;
  • opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego (...);
  • opisanie zastosowanych w Programie Inwestycji i Programie Funkcjonalno -Użytkowym rozwiązań technicznych, urządzeń, sprzętu i elementów wyposażenia za pomocą cech technicznych i jakościowych (minimalnych parametrów) (...).

Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu ograniczonego, a oferty w nim są przyjmowane do 17 kwietnia br. Termin realizacji umowy, tj. przygotowania programu inwestycji i budowy, to 3 miesiące od czasu jej podpisania.

Reklama

Komentarze (1)

  1. rwd

    Powinni poszukać bardziej bezpiecznego miejsca na takie centra.

Reklama