Reklama

Siły zbrojne

Powstanie Centralny Wojskowy Zespół Sportowy [AKTUALIZACJA]

Fot. Wojskowy Zespół Sportowy Zegrze
Fot. Wojskowy Zespół Sportowy Zegrze

Niedługo powstanie Centralny Wojskowy Zespół Sportowy, dzięki temu wygospodarowane zostaną dodatkowe etaty, dodatkowe możliwości do tego, żeby sportowcy w mundurach mogli ćwiczyć i przygotowywać się do zawodów - powiedział w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak.

Szef MON spotkał się w czwartek z żołnierzami - sportowcami biorącymi udział w zimowej edycji akcji Wojskowe Ferie online - ćwicz z nami.

Minister zwrócił uwagę, że epidemia koronawirusa spowodowała że musieliśmy zmienić nawyki. "Dzięki państwu, sportowcom w mundurach, którzy zdecydowali się na to, żeby podzielić się tajnikami swoich treningów bardzo wiele osób w naszym kraju, młodzieży mogło skorzystać z ćwiczeń fizycznych, zadbać o tężyznę fizyczną" - mówił Błaszczak.

Gratulował rekordów żołnierzom - sportowcom, podkreślił też, że tego rodzaju przedsięwzięcia sportowe będą kontynuowane.

Minister zwrócił też uwagę, że wprowadzono zmiany dotyczące funkcjonowania sportu w polskim wojsku. "Już niedługo powstanie Centralny Wojskowy Zespół Sportowy, dzięki temu wygospodarowane zostaną dodatkowe etaty, dodatkowe możliwości do tego żeby sportowcy w mundurach mogli ćwiczyć, przygotowywać się do zawodów" - wskazał.

Dodał, że żołnierze sportowcy stanowią wzór i model postępowania dla żołnierzy Wojska Polskiego.

Reklama
Reklama

Podczas uroczystości w siedzibie dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Zegrzu Błaszczak wyróżnił najlepszych żołnierzy-sportowców, min. ppor. Krystynę Guzik, st. szer. Agnieszkę Wieszczek-Kordus, st. szer. Dariusza Klimka, kpr. Marcina Lewandowskiego, szer. Radosława Kawęckiego, mł. chor. Wojciecha Dwojaka, ppłk. Mariusza Denkewicza i płk. Tomasza Bartkowiaka.

W Zegrzu podsumowano sportową akcję "Wojskowe Ferie online - ćwicz z nami!". Po wręczeniu wyróżnień żołnierzom na sali sportowej centrum woskowego w Zegrzu Błaszczak obejrzał popisy grupy ćwiczącej walki wręcz.

Od stycznia zajęcia w ramach Wojskowych Ferii online – ćwicz z nami! prowadzili żołnierze – sportowcy i sportowe gwiazdy. Można było poznać tajniki treningów lekkoatletycznych, zapasów, strzelectwa, wioślarstwa, biathlonu i MMA.

Promując akcję żołnierze ćwiczyli razem ze swoimi dziećmi, małżonkami, czy dalsza rodziną oraz znajomymi. Żołnierze - sportowcy zaprosili też do zajęć sławy - Otylię Jędrzejczak czy Andrzeja Suprona.

Podsumowaniem zimowych zajęć są spalone podczas treningów kalorie - w sumie ponad 26 mln.

MON przypomniało, że żołnierze sportowcy nieustannie promują zdrowy styl życia i aktywność fizyczną oraz zachęcają do ruchu bez względu na wiek. Wcześniej - na wiosnę od kwietnia do czerwca odbyły się trzy etapy akcji "Wojskowa forma online – Ćwicz z nami!", podczas których 17 półgodzinnych treningów poprowadziło 18 reprezentantów Wojska Polskiego.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama