Reklama

Siły zbrojne

Poseidon wpadł do wody na Hawajach

P-8A Poseidon, zdjęcie poglądowe
P-8A Poseidon, zdjęcie poglądowe
Autor. US Navy

Morski samolot patrolowy  P-8A Poseidon z dywizjonu VP-4 „The Skinny Dragons” wypadł z pasa przy lądowaniu w bazie Kaneohe Bay na Hawajach.

Reklama

Do zdarzenia doszło 20 listopada około godziny 14.00 lokalnego czasu. Samolot wyjechał z pasa i wpadł w wody Zatoki Kaneohe. Na pokładzie była dziewięcioosobowa załoga, jednak nikt nie odniósł obrażeń i wszyscy wydostali się na ląd o własnych siłach. Obecnie maszyna jest otoczona instalacją chroniącą przed wydostaniem się na szersze wody paliwa lotniczego.

Reklama
Reklama

 Samolot bazujący na co dzień w bazie US Navy Whidbey Island uległ wypadkowi prawdopodobnie w wyniku złej pogody. Wydaje się, że samolot przyziemił zbyt późno.

#READ[ articles: 1020126 | showThumbnails: false ]

Wcześniej maszyna wykonywała rutynowy lot treningowy mający na celu doskonalenie się załogi w prowadzeniu patrolu morskiego. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Biorąc pod uwagę dostępny materiał fotograficzny wydaje się, że maszyna po remoncie będzie mogła powrócić do służby.

Na początku tego roku US Navy posiadała 116 samolotów P-8A Poseidon, które są wprowadzane do służby od 2012 roku. Do tej pory Poseidony operowały względnie bezpiecznie. Zdarzeń lotniczych było mało i na ich pokładach nie zginął żaden członek załogi.

Reklama

Komentarze (3)

  1. młodygrzyb

    Poziom wyszkolenia pilotów dał o sobie znać.

  2. Trotlow

    No i bardzo dobrze :)

  3. bezreklam

    Dobrze zze nic sie nie stlo. Dla rodzin to zawsze jest tragedi

Reklama