Reklama

Siły zbrojne

Polska pomoc humanitarna dla ukraińskich żołnierzy

Jak podaje Ministerstwo Obrony Narodowej do ukraińskich żołnierzy trafi pomoc humanitarna. Już w przyszłym tygodniu zostanie wysłana do Lwowa pierwszy transport. Łącznie na Ukrainę ma trafić 320 ton polskiej pomocy.

MON informuje, że ukraińscy żołnierze otrzymają m.in. żywność, materace i koce. Pomoc będzie realizowana na podstawie protokołu podpisanego między ministerstwami obrony obu państw.


MON

Reklama

Komentarze (20)

 1. Piotr Kraczkowski

  Wojna domowa się skończy, prędzej czy później będą demokratyczne wybory, a demokrytyczne wybory wygrywają w Ukrainie z reguły przedstawiciele wschodniej Ukrainy. Polska z góry ustawia się więc politycznie na spalonej pozycji. Polska powinna udzielać pomocy humanitarnej całej ludności cywilnej Ukrainy - obecni puczyści, którym Polska pomaga wykonując polecenie USA, nie mają w Ukrainie żadnej politycznej przyszłości.

  1. watwatwat

   Bez Krymu wschod juz nigdy nie wygra wyborow.

  2. jerry

   Partia regionów została rozwalona. Demokracja, demokracją, ale by wygrać wybory potrzebujesz sprawnego aparatu, a tego już tam niema, a z ofertą polityczną dla wschodu może wyjść nowa partia założona już przez "Kijów".

  3. Are

   Tam gdzie wyłącza się myślenie, tam rodzi się demagogia. 1. Co to znaczy wschód Ukrainy? Podczas ostatnich wyborów tam gdzie były ataki na obwodowe komisje, tam wybory się nie odbyły. Podczas październikowych wyborów pewnie będzie dokładnie to samo. I kremlowskiej ekipie o to chodzi, by potem podważać legalność tych wyborów. 2. Co to znaczy "puczyści"? Ci co byli pod ostrzałem na majdanie, czy ci to ten ostrzał uskuteczniali, a teraz kontynuują te metody na moskiewskim żołdzie w Doniecku i Ługańsku? 3. Jak ktoś pisze że puczyści wykonują polecenia USA to wg. mnie jest po prostu rosyjskim propagandzistą bądź osobą "sprawną intelektualnie inaczej". Logika się nie liczy, ważne żeby jak najczęściej powtarzać, to wtedy kłamstwo stanie się faktem. Ludzie z USA mają swoje zmartwienia, i angażowanie się w jeszcze jeden konflikt jest im wybitnie nie na rękę. Najchętniej by udawali że właściwie na Ukrainie nic takiego się nie dzieje. I jeżeli jeszcze tego nie robią, to tylko dlatego, że kierują się pewnymi etycznymi wartościami (niestety obcym tzw. ludziom sowieckim) jak np. współczucie i chęć niesienia pomocy ludziom wyznającym podobne wartości a ciemiężonym przez bezprawie i tyranów. Ostatni zwrot z tego komentarza: owszem, byli KGBiści BARDZO chcą żeby tak było i cała ta wojna między innymi po to, żeby tak było. PS. do redakcji portalu: jest jakaś możliwość zablokowania tego typu spamu z FR?

 2. gda

  spike wiecej plus soala do wykrywania ostrzalu artyleryjskiego a amerykanie AC-130H Spectre w celu precyzyjnego uderzenia oczywiscie przed tym pelna izolacja bukow czyli atak pociskami nakierowanymi na wiazke radarowa to w doniecku z dala od granicy przeciwnika

  1. gimbazadoksiazek

   Podaj swoje dane do wystawienia faktury. Skoro bierzesz dla Ukraińców to i moze za to zapłacisz? Tylko pamietaj by zrobic min.5 dzieci bo jak pewnie wiesz twoj dlug przejdzie na nie i na ich wnuki im wiecej dzieci i wnuków tym bedzie im lżej.

 3. [sic!]

  Ciekawe po ile będzie można odkupić używki lub nowe u naszych Przyjaciół z UKR (za kg)

 4. asdf

  Wyślijcie im jeszcze pieniądze żeby postawili nowy pomnik bandery.

 5. Krzysiek

  Za pieniądze podatnika ? U mnie w okolicy działa klub sportowy i świetlica . Połowa chłopaków uczęszcza do obu żeby tylko zjeść w jednym ciepły obiad a w drugim kanapki na kolację (działam w obu). Ja się pytam , czemu nie dofinansujecie właśnie takich ośrodków jak nasze tylko Ukraińskich sołdatów. Żołnierze Zachodnioukraińscy nie mogą jeść konserw bo niesmaczne ? U nas dzieciaki chodzą niedożywione, przychodzą na świetlicy bo często nie mają podręczników, a wy tam pchacie wyprawki i sprzęt dla mieszkańców zachodniej Ukrainy. Co oni nam dali w ciągu ostatnich 20 lat ? Mam lepszy pomysł. Zamiast tego wyślijmy im dużo brązu i mosiądzu, będą mogli sobie stawiać nowe pomniki Szuchewycza I Bandery na wschodzie (tak piękne jak te nowe min w Stanisławowie). Więcej, można im dać jeszcze gipsu żeby popiersia stawiali. Niech Polskie dzieciaki chodzą niedożywione, ważne że Zachodnioukraińscy żołnierze używający ostatnio Toczki-U i Smiercza do ostrzału miast, mieli co jeść i z czego zabijać. Nie ma to jak wspierać ludzi którzy zabijali moich pradziadków 80 lat temu siekierami (+ z rodziny 2 osoby w Katyniu). Wspierajmy Polskę i Polaków a nie naszych wrogów ze wschodu. Ukraińcy tyle samo warci co Ruscy. Pozdrawiam , mieszkaniec Warszawy

  1. Scrapp

   Rosjanie to wrogowie nasi i Ukrainy. Ważne jest więc by ponieśli [rosjanie] jak największe straty. W naszym interesie jest to ze walki odbywają się na Ukrainie, a nie u nas. Poza tym jeśli zyskamy przychylne nam Ukrainę to nasz przemysł zbrojeniowy we współpracy z ukraińskim może stworzyć niejedno 'cudo'

  2. Scrapp

   W Katyniu zabijali Rosjanie tak dla jasności.

  3. lechu

   Pewnie młode pokolenie niemców też byś kazał rozstrzelać.

 6. lechu

  BRAWO! Tylko szkoda, że tak późno. Ja bym jeszcze dosłał naszych warzyw i owoców. Jak ruski nie chcą to niech ukraińscy żołnierze jedzą do syta i gonią moskali jak najdalej!

 7. ja

  brawo! w końcu pomagamy naszym braciom ukraińcom...troszkę wstyd że dopiero teraz :/ widziałem w wykopie jakie "racje żywnościowe" mają OFICEROWIE ukraińscy... na filmie nawet pies nie chciał tego jeść puszka kaszy gryczanej ze słoniną :( Filmik ten jest jednym z wielu ukazującym różne racje żywnościowe z różnych krajów - w tym m.in z Polski!... nasza racja była fenomenalna! dziecko które na końcu "testuje" jedzenie powtarzało tylko delicious delicious :)

  1. www

   moze waszym "braciom" ukraincom, dla Polakow ukrainiec to wrog

 8. Sepp

  Jakaś masakra .Rząd Przenajświętszej Rzeczpospolitej jawnie wspiera banderowców. Może jeszcze wyślą im trochę jabłek i wieprzowiny - wszak na to Ukraina nałożyła w stosunku do Polski sankcje . Nie ogarniam tego , co za zdrajcy nami rządzą.

  1. Scrapp

   Widzę, że Ruscy przeprowadzają z masowa by atak na ten portal.

  2. HouK

   Jak była powódź u niemców i wysyłaliśmy im pomoc w postaci strażaków, pomp itp to pisałeś że wspieramy nazistów ???

  3. antysowiet

   Sepp od razu widać, że jesteś sowieckim pajacem. Wiedz, bara...ni łbie, że Ukrainie należy się wolność. Rozumiesz co to jest wolność? Pewnie nie bo matuszka rasija nigdy wam jej nie dała. Zamordyzm jest u was od zawsze....Muszą minąć pokolenie zaczym to pojmiecie.

 9. rebeliant80

  Pomoc humanitarną można i trzeba wysyłać, ale dla ludności cywilnej, a nie wojska, tym bardziej, że duża część tej armii składa się z neonazistowskich oraz skrajnie antypolskich bojowników Prawego Sektora, którzy nie są kontrolowani przez rząd w Kijowie i dopuszczają się zbrodni na ludności cywilnej w Donbasie.

 10. Qwerty678

  Jeśli w każdym kocu Ukraińcy znajdą przypadkowo kałasznikowa to OK

 11. Skubi-dubi

  No i bardzo dobrze! Wyślijmy jeszcze tam swoich żołnierzy do pomocy razem z Litwą, Łotwą i Estonią i prowadźmy rozmowy z Białorusią. Stworzenie takich faktów zwiększy nasze znaczenie w rozmowach dot. Ukrainy i już sobie Niemcy z Rosjanami tak łatwo nas nie ominą. Trzymać sztamę z krajami dawnej Rzeczypospolitej kontra zaborcy.

  1. zielony ludek

   Zglos sie na ochotnika i jedz czy moze zwiazek ukraincow w Polsce oddelegowal cie do siania propagandy na forach internetowych?

 12. k.

  Dość czułych słówek na europejskich salonach i słuchania tłumaczeń Ławrowa, podczas gdy ruscy przesyłają ludzi, broń, amunicję i zaraz zaczną zgniatać Ukraińców. Ile jeszcze ruscy muszą zestrzelić samolotów pasażerskich, aby wolny świat się przebudził. Natychmiast wysłać Ukraińcom broń i amunicję, bo jeszcze trochę to tzw. "separatyści" albo jak kto woli "armia czerwona" będzie miała przewagę w ludziach i sprzęcie.

 13. qwerty

  pomoc dla wojska to pomoc wojskowa (w tej sytuacji wsparcie logistyczne) pomoc dla ludności cywilnej to pomoc humanitarna

 14. ...

  Pomoc humanitarna dla WOJSKA? Czy ukraińska armia znajduje się w aż tak beznadziejnej sytuacji? Czy na Ukrainie nie ma już uchodźców, ofiar toczącej się wojny domowej? Kiedy rosyjski transport żywności, leków, śpiworów itp. ma (pod kontrolą MCK) trafić do ludności cywilnej - w naszych mediach nazywane jest to podstępem, cynizmem i agresją. Kiedy polski transport ma bezpośrednio wspomóc żołnierzy, którzy atakują miasta - nazywane jest to pomocą humanitarną. Jakże się cieszę, że doczekałem się wolnych i rzetelnych mediów.

  1. olo

   Rusko szczekaczko to Putina napadł na Ukrainę a jego terroryści codziennie są przerzucani na Ukrainę. Ludność cywilna cierpi bo tak chciał ten agent KGB. Ja też z niecierpliwością czekam kiedy wreszcie NATO zacznie wysyłać na Ukrainę masę broni i amunicji aby Ukraińcy wytępili tych rosyjskich terrorystów którzy udają że są na urlopach od służby wojskowej. NIE dla rosyjskiego faszyzmu i szowinizmu w Europie.

  2. Scrapp

   Jak można atakować własne miasta? Przecież to niedorzeczne. Ukraińcy muszą odbić te miasta z rąk rosyjskich bojowników. Wtedy sami będą dostarczać pomoc cywilom... A po wszystkich prowokacja Rosji, to nie dziwota ze wszyscy szukają w tym podstępu. Może ten konwój jest czysty i ma głównie propagandowy wymiar, może to element czegoś ''grubszego''. Tego nie wiemy.

  3. endargo

   Zostawiając semantykę - koledze się wojna domowa z niesprowokowaną agresją pomyliła.

 15. Oberguppenfuhrer

  pomoc humanitarna dla wojska?? toż to jakiś absurd.. Może by tak cywilom coś wysłali???

 16. Lucek

  Ukraina potrzbuje BRONI i AMUNICJI do niej bo jest jak Polska w 1920 roku tamą dla rosyjskiego faszy-bolszewizmu. Tylko demokratyczne i wolne Ukraina i Białoruś razem z Polską,Rumunią,Bałtami mogą być jakąś przeciwwagą przynajmniej konwencjonalną dla tych mongolskich bękartów którym znowu marsz na zachód się marzy gdy mimo że maja całą Syberię nie zamieszkałą.

 17. Wojciech

  Amunicji i broni im podesłać a nie koce !

 18. młody

  I bardzo dobrze. Moim zdaniem należy robić wszystko - oczywiście w granicach rozsądku, aby poprawić nasz relacje z Ukrainą.

 19. jacuś

  w pierwszej kolejności to ukraińcom potrzeba broni...

 20. hulll

  Mały car powie jak to? ;)

Reklama