Reklama

Siły zbrojne

Polscy i amerykańscy saperzy rozbudowują poligony

Fot. DGRSZ
Fot. DGRSZ

Na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Żagań rozpoczęło się międzynarodowe ćwiczenie pk. RESOLUTE CASTLE-21 - poinformowało DG RSZ.

To już kolejna edycja międzynarodowego ćwiczenia realizowanego przez USA na terenie Polski, którego celem jest rozbudowa bazy szkoleniowej i logistycznej Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Żagań oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko. Od 2019 roku w ćwiczeniu uczestniczą jednostki wojskowe Wojsk Inżynieryjnych SZ RP.

Delegacja z DG RSZ, na czele z szefem Oddziału Szkolenia Zarządu Inżynierii Wojskowej płk. Markiem Golanem,  uczestniczyła w uroczystym rozpoczęciu ćwiczenia na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Żagań. Od 17 maja 2021 r. pododdział Wojsk Inżynieryjnych z 1. Pułku Saperów w Brzegu wspólnie z pododdziałami Wojsk Inżynieryjnych z USA i Danii realizował będzie zadania związane z rozbudową istniejącej infrastruktury na terenie OSPWL Żagań.

image
Reklama

W kolejnym etapie ćwiczenia (lipiec-sierpień) na obiektach CSWL Drawsko, udział wezmą poddziały z  5. Pułku Inżynieryjnego ze Szczecina oraz 2. Batalion Saperów ze Stargardu Szczecińskiego, które będą realizować zadania wspólnie pododdziałami z USA i Wielkiej Brytanii.

Reklama

Komentarze

    Reklama