Reklama

Siły zbrojne

Polscy i amerykańscy saperzy rozbudowują poligon w Żaganiu. Następny cel - Drawsko [FOTO]

Fot: por. Łukasz Jóźwik
Fot: por. Łukasz Jóźwik

Żołnierze z 1 Batalionu Inżynieryjnego (1.binż) 1. Pułk Saperów z Brzegu uczestniczą w pierwszej części międzynarodowego ćwiczenia organizowanego przez armię amerykańską pk. RESOLUTE CASTLE-21.

Jak podało Dowództwo Generalne RSZ, od 17 maja 2021 roku żołnierze z 1. Batalionu Inżynieryjnego (1binż) 1. Pułku Saperów z Brzegu (1psap) uczestniczą w pierwszej części międzynarodowego ćwiczenia organizowanego przez armię amerykańską pk. RESOLUTE CASTLE-21.

Saperzy wspólnie z żołnierzami z 15. Batalionu Inżynieryjnego USA (15. Eng Bn) realizują projekty na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Żagań (OSPWL Żagań). Udział 1 pułku rozpoczął się od przemieszczenia sił i środków z miejsca stałej dyslokacji na OSPWL Żagań, co wymagało zorganizowania transportu dla specjalistycznego sprzętu Wojsk Inżynieryjnych niezbędnego do wykonania zadań.

image
Fot: por. Łukasz Jóźwik 

Wspólne ćwiczenie, którego celem jest rozbudowa infrastruktury na obiektach poligonowych, potrwa do 29 maja 2021 roku. W tym czasie saperzy z 1binż, pod dowództwem por. Łukasza Jóźwika, w ramach współdziałania z pododdziałem wojsk USA zrealizują szereg zadań związanych z przygotowaniem terenu pod budowę drogi.

image
Fot: por. Łukasz Jóźwik 

W sierpniu w ramach kolejnej części ćwiczenia, realizowanej na obiektach Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko, zaplanowano udział pododdziałów Wojsk Inżynieryjnych z 5. Pułku Inżynieryjnego oraz 2. Batalionu Saperów. Całość przedsięwzięcia koordynowana jest przez Zarząd Inżynierii Wojskowej.

image
Fot: por. Łukasz Jóźwik 

Komentarze