Reklama

Siły zbrojne

Podniebne akrobacje nad Poznaniem [GALERIA]

 • Fot. paa.gov.pl
  Fot. paa.gov.pl
 • SM-3 Land Based Launcher concept drawing. Image Credit: Raytheon
  SM-3 Land Based Launcher concept drawing. Image Credit: Raytheon
 • Fot. Defence24.pl.
  Fot. Defence24.pl.
 • Fot. HSW.
  Fot. HSW.
 • Fot. mjr Robert Siemaszko/MON
  Fot. mjr Robert Siemaszko/MON
 • Fot. Konsalnet.
  Fot. Konsalnet.
 • Bofors Mk3 57 mm gun model at MSPO 2015 in Kielce - Photo. M.Dura
  Bofors Mk3 57 mm gun model at MSPO 2015 in Kielce - Photo. M.Dura
 • Model armaty Bofors Mk3 kalibru 57 mm na wystawie MSPO 2015 w Kielcach. Fot. M.Dura
  Model armaty Bofors Mk3 kalibru 57 mm na wystawie MSPO 2015 w Kielcach. Fot. M.Dura

Na poznańskim lotnisku Ławica odbyły się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze - Poznań Air Show. 720 minut pokazów oglądało przez dwa dni nawet 100 tys. widzów, a imprezie sprzyjała  dobra pogoda. 

W trakcie imprezy, która odbyła się w dniach 19-20 maja zaplanowano 35 pokazów solowych i grupowych. W powietrze wzbiło się w sumie 80 maszyn wojskowych i cywilnych. Poza blokami pokazów przygotowanych zostało też wiele atrakcji naziemnych: spotkania z pilotami, statyczne pokazy sprzętu oraz pokazy grup rekonstrukcyjnych.

Poznań Air Show nawiązuje do rocznic stulecia odzyskania niepodległości, stulecia wybuchu powstania wielkopolskiego, ale także do zbliżającego się stulecia polskiego lotnictwa. Na jego rozwój istotny wpływ miało zdobycie przez powstańców wielkopolskich na początku 1919 roku niemieckiego lotniska w podpoznańskiej wsi Ławica. Rocznicy powstania wielkopolskiego poświęcony był każdego dnia imprezy jeden z trzech bloków pokazów. 

W związku z trwającymi w Polsce wojskowymi ćwiczeniami NATO Tiger Meet, w trakcie Poznań Air Show można było zobaczyć również wyczyny najlepszych pilotów służących w siłach powietrznych krajów członkowskich Sojuszu w samolotach pokrytych okazjonalnymi, „tygrysimi” motywami.

PAP/AH

Reklama

Komentarze (1)

 1. xx

  a gdy titanic tonął to wciąż orkiestra grała... , (ile można by zrobić dobrego za pieniądze wydane na ten odpustowy festyn?)

Reklama