Reklama

Siły zbrojne

Płonie rosyjski okręt zaopatrzenia

Wsiewołod Bobrow sfotografowany w Kronsztadzie w 2021 r.
Wsiewołod Bobrow sfotografowany w Kronsztadzie w 2021 r.
Autor. Stocznia Siewiernaja Wierf

Na okręcie Wsiewołod Bobrow, jednostce zaopatrzenia marynarki wojennej Rosji, wybuchł pożar „dzięki działaniom żołnierzy ukraińskich” - poinformował w czwartek przedstawiciel władz obwodu odeskiego Serhij Bratczuk. Do incydentu doszło na Morzu Czarnym.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Bratczuk podkreślił, że Wsiewołod Bobrow, który znajdował się w rejonie Wyspy Węży, jest jedną z najnowszych jednostek w rosyjskiej flocie.

W komentarzu na Telegramie ostrzegł, że wojska rosyjskie chcą uczynić z Wyspy Węży swój przyczółek tworząc w ten sposób jeszcze większe zagrożenie dla Odessy i obwodu odeskiego: 

Reklama

Czytaj też

Wcześniej w czwartek media ukraińskie podały, że jednostka zaopatrzeniowa, na której wybuchł pożar, to okręt wsparcia logistycznego projektu 23120 - Wsiewołod Bobrow bądź Elbrus. Jednostki projektu 23120 służą do przechowywania i transportu ładunków, słodkiej wody i amunicji, dostarczania zaopatrzenia dla innych okrętów na otwartym morzu i w portach, również w warunkach arktycznych. Mogą też wykonywać misje ratownicze.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (6)

 1. 99zs

  Wczoraj 14 Wsiwołod wszedł cały i nie uszkodzony do portu.

  1. Valdore

   Tak jak miała wracac Moskwa?:)

 2. DIM1

  Wyspa Węży, jako lep na muchy. Każdy, nowo dostarczony, ruski sprzęt łatwo jest tam trafiać, jak na gołej tarczy. Satelita za zwiad. I tu przydałby się jeszcze jakiś F-35. Jasne, że ten, którego nigdy tam nie było. Ani nie było żadnego treningu bojowego pilotów F-35.

  1. Valdore

   @DIM, F-35 tam nie było, ale nad M. Czarnym regularnei kręci się P-8 Posejdon, a to lepsze od F-35.

 3. DIM1

  (2) Acha, a do tego, co przed chwilą... rozważyłbym też rój dronów małych, badziewianych-tanich, ale niesterowanych radiowo (ze stałym programem lotu). Małych, ale z dodatkowymi reflektorami radarowymi. Ofiary nadchodzącego ataku warto przecież czymś zająć.

  1. Valdore

   @DiM, dla twojej wiedzy, małe drony maja małą prędkość i b. mały zasieg, a im tańsze tym te 2 parametry są gorsze, nie mówiąc juz o udźwigu. No chyba ze za mały uważasz dron ala Bayraktar TB-2.

 4. Tytan

  Pieknie. Oby tak dalej. Mogli by objac jeszcze objac sankcjami Chinczykow. za dostarczanie elektroniki ruskim. Za darmo taniego gazu nie dostali.

 5. Chyżwar

  Lubię dobre wiadomości o poranku. Gdzie indziej podają, że ruscy zdjęli z "narodnowo sportsmiena" załogę i ciągną go na smyku do Sewastopola. Jak nadal będą się kręcili koło tej wysepki, to szlag trafi całą czarnomorską flotę.

  1. asd

   A to potwierdzone? I nie pytam tutaj o potwierdzenie z ust innego bendera (antycenzura - tak, tak, nie oszukujmy się z przyjaźnią polsko ukraińską, bo oni są przyjacielscy gdy "Pan da" i wtedy gdy nie mają siekier i wideł pod ręką). Jeśli jest jakiś dowód na to, to świetnie. Natomiast jeśli tylko słowa benderów to ostrożnie:) I dla pełnej jasności, dawać im tyle broni ile możemy dać by nie osłabić siebie za bardzo. Dla nas, Polaków, to świetna sprawa gdy oni wzajemnie się wyżynają.

  2. sebaa

   @asd Każdy kraj ma swoje za uszami ale jednak ruskiego Miru nie przebije nic każdy naród który go doświadczył nieważne w jakiej skali nie chce go już nigdy więcej. No i skoro ci co tak nienawidzą Ukrainy to powinni jeszcze bardziej Niemców a już fanatycznie ruskich ale nieee bo retoryka ta sama co ruskich w stosunku do Ukrainy ale już Niemcy to dobrzy a ruskie to tez niczego sobie :)))

  3. mianczik

   Droga Onu*o wiem, że inflacja szalej i nawet kopiejki nie śmierdzą, ale pomyliłeś fora. Szukaj takiego z .ru na końcu. A okręt oberwał, ale ponoć odholowali do portu. Fajnie się palił. Brawo Ukraina!

 6. Ma_XX

  dzisiaj już jakieś nowe foty zjaranego Pancyra z ostatniej dostawy :D

Reklama