Siły zbrojne

PKW na Łotwie bierze udział w międzynarodowych ćwiczeniach

Fot. sierż. Mariusz Rydzik

Polski Kontyngent Wojskowy na Łotwie wziął udział międzynarodowych ćwiczeniach pk. „Wolverine Shield/Strike".

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało w komunikacie, że żołnierze z XII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego na Łotwie wzięli udział w kolejnym międzynarodowym ćwiczeniu pk. „Wolverine Shield/Strike".

Fot. sierż. Mariusz Rydzik
Fot. sierż. Mariusz Rydzik

W tym dziesięciodniowym ćwiczeniu, Grupa Bojowa z Łotwy przygotowuje się do NATO Combat Readiness Evaluation (CREVAL) podczas ćwiczenia Crystal Arrow.

Czytaj też

Zadaniem polskich czołgistów, po otrzymaniu zadania obrony punktu oporu od dowódcy batalionowej grupy bojowej, było zatrzymanie przeciwnika na nakazanej rubieży i wykonanie lokalnego kontrataku, celem odtworzenia przedniego skraju obrony.

Fot. sierż. Mariusz Rydzik
Fot. sierż. Mariusz Rydzik

Żołnierze Battle Group Latvia uczestniczący w ćwiczeniu udowodnili, że są gotowi do wzmacniania bezpieczeństwa wschodniej flanki  NATO i całego Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Czytaj też

Było to kolejne ćwiczenie żołnierzy XII zmiany PKW Łotwa, której trzon stanowią czołgiści z 1. batalionu czołgów z Żurawicy.

Czytaj też

Komunikat prasowy: Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych

Komentarze (1)

  1. PPPM

    Dobrze, że jest kilka Twardych jeszcze w naszej armii. Mam nadzieję, że już nikt po nie nie wyciągnie ręki zanim nie otrzymamy Abramsów i K 2