Reklama

Siły zbrojne

Pentagon: ruch wojsk amerykańskich poza krajem wstrzymany do 60 dni

Budowa szpitala polowego w Haintford w stanie Connecticut / Fot. Timothy Koster, US Army / defense.gov
Budowa szpitala polowego w Haintford w stanie Connecticut / Fot. Timothy Koster, US Army / defense.gov

Z powodu koronawirusa Pentagon wstrzymał na okres do 60 dni ruch wszystkich wojsk amerykańskich poza granicami USA - poinformował w środę minister obrony Mark Esper.

"Chodzi o upewnienie się, by nie przywlekać koronawirusa do kraju, zakażając innych, by nie rozprzestrzeniać tego wirusa w wojsku" - powiedział szef Pentagonu. Wstrzymanie ruchu obowiązuje wojskowych, personel cywilny oraz członków rodzin. Wyjątek - zastrzegł w rozmowie z Reutersem Esper - stanowi wycofywanie wojsk z Afganistanu, które będzie odbywać się zgodnie z planem, w myśl porozumienia pokojowego, zawartego z afgańskimi talibami.

Do środy Pentagon informował o łącznie 227 wykrytych przypadkach koronawirusa wśród amerykańskich żołnierzy na świecie. We wtorek poinformowano, że czterech żołnierzy biorących udział w prowadzonej przez NATO w Afganistanie operacji Resolute Support jest zainfekowanych.

Najwyższy rangą dowódca sił zbrojnych USA gen. Mark Milley ocenił we wtorek, że biorąc pod uwagę doświadczenia innych państw, epidemia nowego koronawirusa może potrwać do lipca.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (5)

 1. Fanklub Daviena

  Podoba mi się język propagandy USA: Amerykanie "nie podpisali" kapitulacji tylko "porozumienie pokojowe"... :)

 2. Majster

  Czyli game over dla defendera.

 3. BUBA

  To tez bowinno byc wlaczone w cwiczenia. Bo wlasie w trakcie takiego oslabienia wrog moze wykorzystac slabe strony-pozycje......

 4. Tadziu

  Czas na przegląd o modernizację

 5. Pent

  Nareszcie czas na remonty i przegląd

Reklama