Reklama

Siły zbrojne

Pentagon: nie ma dowodów na defraudacje amerykańskiej broni w Ukrainie

Autor. Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

Urzędnicy amerykańscy od kilku miesięcy badają użycie zachodnich broni przez Ukrainę i jak dotąd nie znaleźli żadnych oznak, że jest ona przekierowywana do innych krajów, powiedział w czwartek rzecznik Pentagonu generał brygady Patrick Ryder, informuje portal Europejska Prawda

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

"Niewielki zespół wchodzący w skład biura attaché obrony ambasady USA w Kijowie przeprowadził w ciągu ostatnich kilku miesięcy kilka inspekcji dostaw pomocy bezpieczeństwa USA w różnych miejscach na Ukrainie" - powiedział generał Ryder.

Ponadto, według Rydera, sama Ukraina śledzi „drogę pomocy w zakresie bezpieczeństwa od przygranicznych centrów logistycznych na linię frontu" i „dostarcza raporty o kosztach i uszkodzeniach, aby odnotowywać straty".

Reklama

Na początku tego tygodnia Pentagon ogłosił, że niewielka liczba żołnierzy amerykańskich rozpoczęła inspekcje na Ukrainie, aby upewnić się, że siły zbrojne właściwie wykorzystują broń dostarczaną przez Zachód.

Kongresmeni skarżą się Białemu Domowi na brak przejrzystości w raportowaniu wydawania miliardów dolarów na pomoc wojskową dla Ukrainy.

Czytaj też

Stany Zjednoczone przekazały na Ukrainę prawie 18 miliardów dolarów pomocy wojskowej od czasu inwazji wojsk rosyjskich na ten kraj w lutym i Waszyngton musi mieć pewność, że nie zostanie ona niewłaściwie wykorzystana, twierdzą amerykańscy parlamentarzyści

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (3)

  1. Valdi9

    1,5 mln kurtek zimowych wyparowało ruskiej cywilizacji jaki donosi major generał za to odpowiedzialny Kosmici mieli nagłą potrzebę operacyjną!!!!

  2. Valdi9

    Przypomnijmy 88 mld USD pomocy wojskowej dla Afganistanu to była defraudacja. nawet te 40 sztuki uh60 Nie pomogło Poddali się w godzinę

  3. szczebelek

    Niektóre typy uzbrojenia zawsze były na czarnym rynku, ale nikt tego nie powie lepiej karmić ruskich trolli, że Ukraińcy sprzedawają.

Reklama