Siły zbrojne

Nowy dodatek dla żołnierzy. Błaszczak podpisał rozporządzenie

Fot. V Corps/Twitter

Szef MON, wicepremier Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenie ws. dodatków finansowych dla żołnierzy pełniących służbę w jednostkach bojowych oraz w jednostkach wsparcia znajdujących się na wschodzie Polski; żołnierze otrzymają po 450 zł miesięcznie - poinformował minister na Twitterze.

Błaszczak zaznaczył, że jednym z jego priorytetów jako ministra obrony narodowej jest zapewnienie godnych warunków służby, które będą motywowały żołnierzy Wojska Polskiego. Dlatego - podkreślił - podjął decyzję o przyznaniu specjalnych dodatków finansowych dla żołnierzy pełniących służbę w jednostkach o charakterze bojowym (m.in. brygadach pancernych, zmotoryzowanych, zmechanizowanych, jednostkach saperskich i inżynieryjnych), a także w jednostkach zabezpieczających i wsparcia dyslokowanych we wschodniej Polsce

Czytaj też

Jak wskazał szef MON, dodatki zostaną przyznane jednostkom, które były i są zaangażowane w ochronę polskiej granicy podczas ataku hybrydowego. "Chciałbym w ten sposób zachęcić państwa do dalszej służby wojskowej. Zgodnie z założeniami rozporządzenia dodatek będzie wypłacany wszystkim żołnierzom służącym w wybranych jednostkach, w równej wysokości - 450 zł miesięcznie" - napisał Błaszczak do żołnierzy.

"Korzystając z okazji chciałbym podziękować państwu za służbę i trud, który każdego dnia podejmujecie by zapewnić bezpieczeństwo naszej ojczyzny"

Czytaj też

Źródło:
PAP
/ Defence24

Komentarze