Reklama

Siły zbrojne

Nadchodzi współpraca WOTu z PGE Dystrybucja

Fot. DWOT
Fot. DWOT

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej będą współpracować z PGE Dystrybucja. List intencyjny w tej sprawie, który określa kierunki współpracy, został podpisany w czwartek w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.

W uroczystym podpisaniu listu udział wzięła wojewoda podkarpacka Ewa Leniart. Podkreśliła, że w ostatnim czasie w trakcie różnych sytuacji związanych z pogodą wielokrotnie żołnierze WOT pomagali służbom energetycznym.

„To jest jeden aspekt tej współpracy. Drugim jest wymiana doświadczeń, jak się okazuje na bardzo szerokiej płaszczyźnie wspierania służb wojewody w sytuacjach kryzysowych” – mówiła.

Leniart zaznaczyła, że sytuacje kryzysowe pokazują, jak bardzo potrzebne było stworzenie WOT. „Także wielość partnerów, z którymi to wojsko współpracuje, pokazuje zasadność powołania tejże formacji” – przekonywała.

Zdaniem wojewody podpisany w czwartek list intencyjny jest potwierdzeniem realizowanej już współpracy. „Wierzę głęboko, że będzie on też impulsem do tego, aby tę współpracę w przyszłości rozwijać” – powiedziała Leniart.

Prezes zarządu PGE Dystrybucja Jarosław Kwasek mówił z kolei, że podpisanie listu z podkarpacką brygadą to nowatorski projekt, który spółka będzie rozszerzać na kolejne regionu, w których działa.

„Zawsze podkreślam, że najważniejsze jest - po pierwsze bezpieczeństwo naszego kraju, a po drugie bezpieczeństwo energetyczne naszych odbiorców. Na tym najbardziej nam zależy. Teren Podkarpacia jest trudny, dlatego liczymy na to wsparcie od żołnierzy WOT w sytuacjach kryzysowych, by nasi pracownicy mogli dojechać i zapewnić bezpieczeństwo energetyczne mieszkańcom” – mówił Kwasek.

Prezes PGE Dystrybucja podziękował wojewodzie za patronat nad listem intencyjnym.

Obecny na uroczystości dowódca podkarpackiej brygady WOT płk Dariusz Słota zwrócił uwagę, że terytorialsi już od kilku lat wspierają różne służby i mieszkańców w sytuacjach kryzysowych.

Reklama: 
Reklama: 

„Mamy również pierwsze kroki za sobą we wspieraniu PGE w zakresie dostarczania energii. Przypomnę tylko, że przed dwoma laty prowadziliśmy na terenie Podkarpacia dwukrotnie projekt Przyjazna energia, w ramach którego nasi żołnierze w kilku wybranych miejscowościach dostarczali energię przez kilka dni. Projekt zakończył się sukcesem, udowodniając, że mamy zdolności wspierania w tym obszarze PGE” – powiedział wojskowy.

Dostawa energii była możliwa dzięki polowym, kontenerowym elektrowniom, którymi dysponuje podkarpacka brygada WOT.

Płk Słota zadeklarował, że współpraca z PGE, która już jest bardzo dobra, będzie rozwijana, w czym na pewno pomoże podpisany w czwartek list.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama