Reklama

Siły zbrojne

Morskie targi Balt-Military-Expo w Gdańsku

Fot. materiały organizatora.
Fot. materiały organizatora.

W Gdańsku odbędzie się 16. edycja Bałtyckich Targów Militarnych BALT-MILITARY-EXPO 2020. Wydarzenie koncentruje się się na tematyce bezpieczeństwa morskiego, systemach obronnych oraz ratownictwie na morzu i lądzie. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. Głównym Partnerem Internetowym wydarzenia jest portal Defence24.pl.

W dniach 22-24 czerwca ponad 100 wystawców z kraju i zagranicy przedstawi rozwiązania i technologie przemysłu obronnego przeznaczone dla Marynarki Wojennej RP, jednostek specjalnych, Żandarmerii Wojskowej i służb zabezpieczenia logistycznego Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Służby Więziennej.

Targom BALT-MILITARY-EXPO towarzyszy program imprez towarzyszących: konferencji, seminariów, spotkań biznesowych i prezentacji. Oto najważniejsze wydarzenia towarzyszące:

  • IX Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna NATCON „Technologie morskie dla obronności i bezpieczeństwa” Priorytetową tematyką Konferencji będą rozwiązania z obszaru wojskowej techniki morskiej oraz bezpieczeństwa na morzu i wybrzeżu w portach i obiektach infrastruktury krytycznej, a także w zakresie ratownictwa morskiego.
  • IV Konferencja Doktorantów i Kół Naukowych „Wyzwania dla bezpieczeństwa”.  Mały NATCON ma na celu stworzenie możliwości wymiany wiedzy z zakresu szerokorozumianego bezpieczeństwa nie tylko w Polsce, ale i na świecie, integrację środowisk studenckich i doktoranckich. Jest także okazją do wymiany doświadczeń, spostrzeżeń oraz poglądów w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności. 
  • V Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Ratownictwa Medycznego RESCUE EXPO. Celem projektu jest prezentacja najnowszych trendów i standardów postępowania podczas prowadzenia działań w ratownictwie i medycynie ratunkowej. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich podmiotów działających w sferze Państwowego Ratownictwa Medycznego.
  • pokazy działań antyterrorystycznych i ratowniczych na wodach Morskiego Portu Gdynia nieopodal Skweru Kościuszki.
  • prezentacja polskich i zagranicznych jednostek pływających na wodach Portu Morskiego w Gdańsku.

Organizatorzy podkreślają, że wysoki poziom merytoryczny imprezy zapewnia ścisła współpraca z Ministerstwem Obrony Narodowej, Inspektoratem Marynarki Wojennej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Centrum Operacji Morskich – Dowództwem Komponentu Morskiego Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Tradycyjnie już targom towarzyszą konkursy: o Nagrodę Prezydenta RP; Grand Prix im. kontradmirała Xawerego Czernickiego, promujące produkty o najwyższej użyteczności dla Sił Zbrojnych RP i służb Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Prestiżowe nagrody przyznają również: Minister Obrony Narodowej, Inspektor Marynarki Wojennej, Polska Izba Producentów na Rzecz Obronności Kraju, Komendant Główny Straży Granicznej, Rektor-Komendant Akademii Marynarki Wojennej oraz Zarząd Główny Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych.

Organizatorem wydarzenia są Międzynarodowe Targi Gdańskie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

Reklama

Komentarze (1)

  1. KRK

    Organizatorzy to bardzo duzi optymiści. RIAT i Farnborough już są odwołane a były planowane na lipiec...

Reklama