Reklama

Siły zbrojne

Morawiecki w USA i fabryka Abramsów w Polsce? Defence24Week #25

Defence24Week
Autor. Defence24.pl

W dzisiejszym podsumowaniu tygodnia rozmawialiśmy o tym co przywiózł z wizyty w amerykańskim przemyśle zbrojeniowym premier Mateusz Morawiecki. Rozmawialiśmy też na temat przekazania Ukrainie poniemieckich MiGów-29, rosyjskich czołgów T-55 i T-54 na Ukrainie, a także pojawieniu się w Luizjanie zdobycznego T-90. Pochylamy się też nad kwestią francusko-niemieckiej współpracy pancernej i… lotniczej.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama
Reklama

Komentarze (5)

 1. LMed

  W zasadzie to dobrze. Premier będzie promował swoją fabrykę Abramsów a minister swoją fabrykę K2. Od przybytku głowa nie boli.

  1. Chyżwar

   A pewnie, że dobrze. Fabryki Abramsów raczej nie będzie. Będzie natomiast fabryka K2. W przypadku M1 wystarczy centrum serwisowe i twoim Niemcom w przypadku pancernego rynku co najmniej dwa państwa w UE powiedzą pa, pa.

  2. Davien3

   @Chyzwar Polska i tak by im odpadła bo Niemcy takiej ilości czołgów zwyczajnie nie sa w stanie zapewnic a co do Rumuni to własnie powstaje tam zakład do serwisowania Leopardów . Czyli traca Polskę i byc moze Rumunię, zyskuja 10 nastepnych, .

  3. wert

   davienek brejzolita standardowo płynie niczym Czajka w Wiśle. Na Rumuni powstaje EKSTERYTORIALNY serwis Leo przekazanych UKR (podobnie jak serwis dla PzH2000 na Litwie). Ile to będzie A4-A6? Batalion? + Leo I A5 w specyfikacji T-62. Kochane gebelsy "życzyły" sobie zakazu wstępu dla autochtonów dlatego Polska w temacie takiego "serwisu" powiedziała im krótko: wek. Może gebelsy coś zyskają kiedy rozbudują produkcję częsci, choćby Renka ale na to się nie zanosi. Kadłuby i wieże buduje im grecka manufaktóra METKA zbudowana na potrzeby Greków nie całej choćby Europy. Tyle bajania tego przekazopisarza

 2. GB

  Kolejny produkt Huty Stalowa Wola zauważono w Ukrainie... Nie, nie chodzi o Kraby, mtlb, itp.... Ruskie zaczęli używać starożytnego ciągnika ATS-59G z równie starożytnym działkiem 2M-3. . Ciągnik opracowany pod koniec lat 50. Huta Stalowa Wola i Bumar Łabędy produkowały je do 1989 roku (łączna produkcja 20.000 sztuk). Ale w sumie lepsze to niż technicalse.

  1. Davien3

   @GB Polska robiła te ciagniki na licencji wiec niekoniecznie to od nas, moze byc oryginał z Kurgańska

 3. Alibi

  Francuzom udalo sie to co Ruscy nie potrafili delat. Z kalibru 140 mm mozna wystrzliwac rakiety na dziesiatki kilometrow i w dodatku taniej.

 4. rwd

  Fabryka Abramsów będzie kolejną po fabryce K2, a są wieści, że Niemcy chcą koniecznie obok wybudować fabrykę Leopardów.

  1. Chyżwar

   Niemcy niech najpierw zbudują u siebie, bo coś im produkcja nowych czołgów kapie jak krew z nosa. A skoro już o tym mowa. RM zamiarował swego czasu zrobić coś w tym stylu, bo na początku drogi do euro-czołgu został wyślizgany z KANTa,, którego później przechrzczono na MGCS. Tyle, że nie chodziło o Leopardy tylko o czołg nowej generacji, który chcieli opracować za nasze pieniądze.

  2. Sansui

   Kolego nie martw się o Niemców oni w przeciwieństwie do nas mają przemysł na bardzo wysokim poziomie. My nie potrafimy zrobić prostych rzeczy. Niestety to jest pokłosie niskiej kultury technicznej i słabej edukacji. Jeżeli już coś mamy na poziomie np PESA i NEWAG to nie kupuje się ich produktów tylko remontuje stare trupy.

  3. staryPolak

   Sansul - masz rację, ale musisz zmienić czas teraźniejszy na przeszły. Niemcy BYLI pracowici. MIELI ciąg do postępu. Z moich obserwacji z poziomu R&D w przemyśle wnoszę że gdzieś na początku tego wieku zaczęła się stagnacja. Oczywiście jeszcze przez wiele lat będą silną gospodarką, ale już MUSZĄ na czymś pasożytować. Waluta EUR dużo im pomogła, ale dziś już nie ma co ssać z południa Europy, bo tam bankrut na bankrucie. Tanie surowce z Rosji nie wiadomo kiedy wrócą. To stąd ta bezpardonowa wojna z Polską - jeśli mittel Europa wyrwie się z ich łapek to będzie dramat i tragedia.

 5. Lukas

  podobno ta fabryka będzie zlokalizowana zaraz obok fabryki samochodów elektrycznych

  1. Rusmongol

   Chyba nie w Jaworznie?

  2. PGR

   ich przerosło rozkręcenie fabryki maseczek za to 400 mln zl wsiąkło ps o silosach na ukraińskie zboże które mieli zbudować amerykanie Pan premier zapomniał zapytać?

Reklama