Reklama

Siły zbrojne

Modernizacja ukraińskich Su-27 i MiG-29 [WIDEO]

Rys. K. Głowacka
Rys. K. Głowacka

Ukraińskie siły powietrzne planują w najbliższych latach pozyskać co najmniej 4 eskadry nowoczesnych samolotów wielozadaniowych generacji 4++. Jest to element zaplanowanego na lata 2020-2035 szerokiego programu modernizacji sił zbrojnych i ich dostosowywania do standardów NATO. Jednak ze względu na pieniądze i czas, jakiego wymaga tego typu zmiana generacyjna, krajowy przemysł prowadzi modernizacje znajdujących się wy uzbrojeniu śmigłowców i samolotów, w tym myśliwców MiG-29 i Su-27. Modyfikacje obejmują przede wszystkim zwiększenie skuteczności systemów wykrywania i śledzenia, wymianę rosyjskich elementów na krajowe lub zachodnie oraz dostosowywanie do standardów NATO.

Reklama

Komentarze (5)

 1. przystojniak

  sprzedajmy ukraincom caly ruski zlom za ich np. technologie rakietowe

  1. Davien

   A po co im jak maja znacznei lepszy ten złom od nas:)

 2. www

  Kradzież w fabryce Ukroboronprom doprowadziła do zablokowania prac nad modernizacją MIG-29. Funkcjonariusze organów ścigania zajmują się teraz defraudacją komponentów i zespołów samolotu MiG-29 (numer ogona 26, wydany 30 grudnia 1988 r.), Który przybył do Lwowskiego Państwowego Zakładu Napraw Lotnictwa, który jest częścią Korporacji Państwowej Ukroboronprom, w celu naprawy i modernizacji w wersji MiG -29 mln U1. Przedstawiciel linii lotniczej, pod warunkiem zachowania anonimowości, powiedział Defence Express, co następuje: „Otrzymaliśmy jeden samolot do naprawy w jednostce wojskowej. Samolot przybył do naszej fabryki, a już na etapie demontażu został tu skradziony. Skradziono ponad 20 bloków”. Dodał, że podobne bloki od myśliwców MiG-29 zostały skradzione z samolotów znajdujących się na terenie biura komendanta w przedsiębiorstwie.

 3. KrzysiekS

  Jednego tylko nie rozumiem dlaczego nasze zakłady nie mogą wspólnie z Ukraina serwisowac czy wrecz modernizowac nasze migi 29?

  1. Gnom

   Bo wielki brat nie dał zgody.

  2. BUBA

   Bo jest to działanie na szkodę Lockheed Martin i USA. A tego Kaczyński nie lubi. W końcu rządzi człowiek który dla Amerykanów jest w stanie poświęcić techniczny rozwój Polski w wielu dziedzinach.. ........................................................................................................................................................................... Ludzie Premiera Kaczyńskiego za jego przyzwoleniem anulowali zobowiązania offsetowe L.M, przez co można uznać że w przetargu na F-16 oferta Lockheed Martin była niekorzystna w stosunku do Saaba. Lub była celowym oszustwem ale nie ma na to dowodów. LM nie zapłacił żadnego odszkodowania za niedotrzymanie offsetu Polsce. W tych warunkach w Polsce przemysł lotniczy się nie rozwinie....... ......................................................................................................................................................................... Dlatego bardzo dobry samolot jakim jest MiG-29 nie jest w Polsce prawidłowo eksploatowany......

  3. YOYO9898

   Dokładnie tak, Migi 29 to nadal świetne maszyny, ale po wypadkach które są spowodowane głupotą naszych , są wywalone do lamusa. Można by wziąć uszczelki od foteli od Ukraińców,te wypadki byli winą naszych producentów, uszczelka była zrobiona z innego stopu i nie była w stanie pęknąć, a co za tym idzie, katapultować pilota. To tylko pokazuje nasza bezmyślność.

 4. Davien

  Ukraina własnymi siłami modernizuje swoje samoloty a u nas co? Po upadku PRLu i sprzedaniu FSC Start nie potrafimy nawet wyprodukować własnych ciężarówek dla wojska.

  1. KrzysiekS

   Davien Ukraina była częścią ZSRR miała produkcję jak w ZSRR pełną my mieliśmy tylko gorsze wersje zresztą jak dzisiaj z USA dlatego oni mogą więcej na sprzęcie z tamtych czasów.

  2. Jacek

   Marna prowokacja. A dowodzi tego że Davien jest wam solą w oku.

  3. Davien

   Krzysiek, ja o tym wiem, moja kiepska kopia której odpisałeś najwyrazniej nie:)

 5. Pytajnik

  Może sprzedajmy nasze MiGi 29 Ukraińcom? Kasę dołożymy na utrzymanie F16 w sprawności bojowej.

Reklama