Reklama

Siły zbrojne

Lubawa dostarczy zestawy minersko-rozpoznawcze

Autor. Grupa Lubawa

Lubawa S.A. i 2. Regionalna Baza Logistyczna podpisały umowę na dostawę kilkudziesięciu zestawów minersko-rozpoznawczych dla prac saperskich. Dostawa warta 17,5 mln złotych powinna zakończyć się w październiku bieżącego roku.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Lubawa S.A. będzie odpowiedzialna za dostawę w ramach zamówienia podstawowego 45 zestawów minersko-rozpoznawczych o wartości 10,5 mln zł brutto oraz potencjalnie 30 kompletów z zamówienia opcjonalnego 7 mln zł. To, czy zamówienie opcjonalne zostanie uruchomione, będzie wiadomo przed 30 czerwca 2022 r, kiedy to upływa termin na poinformowanie wykonawcy o takowej czynności. Gdyby zamawiający skorzystałby z prawa opcji, to otrzymałby łącznie 75 kompletów za kwotę 17,5 mln złotych brutto.

Autor. Lubawa S.A.

Na początku marca 2. Regionalna Baza Logistyczna zamieściła w Suplemencie do Dziennika Urzędowego UE ogłoszenie, w którym zawarto informację dotyczące przetargu ograniczonego przyśpieszonego. Z kolei Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia miała zostać przekazana wykonawcom zaproszonym do składania ofert.

Reklama

Czytaj też

Składanie wniosków było możliwe do 18 marca bieżącego roku, do godziny 8 rano. Zaproszono do składania ofert jedyny podmiot który złożył wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oraz został zaproszony do składania oferty, czyli Lubawę S.A. Wnioski kilku innych podmiotów zostały odrzucone przez 2 RBLog.

Wybór ofert przewidziano na podstawie kryteriów takich jak cena (waga 60) oraz długość gwarancji (waga 40). Lubawa S.A. zobowiązuje się do udzielenia dwuletniej gwarancji na zestawy. 2 RBLog wymaga, aby zamówienie zostało zrealizowane w ciągu 5 miesięcy od chwili podpisania umowy.

Autor. Lubawa S.A.

Zestaw sprzętu minersko-rozpoznawczego został opracowany przez Lubawę we współpracy z przedstawicielami Sił Zbrojnych RP, a sam sprzęt został oceniony pozytywnie przez Wojskowy Instytut Techniki Inżynieryjnej.

Autor. Lubawa S.A.

Zestaw obejmuje łącznie ponad 130 elementów, wśród których między innymi można wymienić: 

  • Moduł wykrywacza min z zestawem macek minerskich z grotami 
  • Moduł kotwiczki z linką, zwijakiem, zbloczem, karabińczykiem i szarpakiem 
  • Moduł dowódcy z GPS-em naręcznym, notatnikiem wodoodpornym, dalmierzem, kompasem i dermatografem 
  • Moduły taśmy mierniczej 100 m i 20 m ze zwijakami, szpilkami, karabińczykami i pokrowcami 
  • Moduł oznakowania ze statywami chorągiewek i zawieszkami 
  • Wyposażenie dodatkowe, takie jak plecak saperski 45 l, latarka, megafon, cechy minerskie, trójnóg z głowicą, lusterko inspekcyjne i wiele innych.

Czytaj też

Autor. Grupa Lubawa
Reklama

Komentarze

    Reklama