Siły zbrojne

Lepsze Mi-17 dla eskadry działań specjalnych

Śmigłowce Mi-17 eksploatowane przez eskadrę działań specjalnych mają zostać zmodernizowane - fot. Łukasz Pacholski
Śmigłowce Mi-17 eksploatowane przez eskadrę działań specjalnych mają zostać zmodernizowane - fot. Łukasz Pacholski

29 stycznia br. Inspektorat Uzbrojenia poinformował na swoich stronach o rozpoczęciu prac analityczno-koncepcyjnych w sprawie modernizacji czterech śmigłowców transportowych Mi-17 eksploatowanych przez 7. eskadrę działań specjalnych.W ramach działań Inspektorat Uzbrojenia poszukuje możliwości przystosowania systemu łączności pokładowej oraz radionawigacyjnego do nowych urządzeń, integrację awioniki i dostosowanie kabiny do standardu "szklany kokpit", montaż systemów MAWS, identyfikacji IFF, głowicy elektrooptycznej FLIR oraz reflektorów, doposażenie w nowe stanowiska strzeleckie (być może wyposażone w wielolufowe karabiny maszynowe M134G - ŁP), dostosowanie do polepszenia desantowania oraz montaż kolejnych osłon balistycznych.

Aby doprecyzować dokumenty, zainteresowane firmy mogą przesyłać dokumentację związaną z wyżej wymienionymi zadaniami. Jednym z głównych warunków jest posiadanie certyfikatu uprawniającego do modernizacji - jest on wydawany przez Moskiewski Zakład Śmigłowcowy im. M. L. Mila.

7. eskadra działań specjalnych jest jednostką Sił Powietrznych, która ma wspierać w działaniach operacyjnych pododdziały Wojsk Specjalnych. Z tego też względu realizuje loty o każdej porze doby i w każdych warunkach atmosferycznych.

(ŁP)

Komentarze