Reklama

Siły zbrojne

Kto przeszkoli personel techniczny wojskowych Gulfstreamów G550?

Fot. Rafał Lesiecki / Defence24.pl
Fot. Rafał Lesiecki / Defence24.pl

1. Baza Lotnictwa Transportowego poinformowała o rozpoczęciu postępowania, mającego na celu wyłonienia wykonawcy, który podejmie się szkolenia personelu technicznego samolotów Gulfstream G550. Maszyny te są używane przez 1. BLT do transportu najważniejszych osób w państwie.

Jak czytamy w dokumentacji przygotowanej przez 1. BLT, celem postępowania jest przeprowadzenie niezbędnych szkoleń dla personelu technicznego statków powietrznych Gulfstream G550 1. Bazy Lotnictwa Transportowego w roku 2021. Dodatkowe zostaną przeprowadzone w roku 2022, ogłoszenie na ten temat zostanie opublikowane na przełomie kwietnia i maja 2022 roku.

Szkolenie, o którym jest mowa, zostało podzielone na dwie części:

W ramach części pierwszej przewidywane są zagadnienia z uruchamiania silników oraz kołowania samolotu z udziałem maksymalnie sześciu uczestników. Odbędzie się część teoretyczna oraz praktyczna. Teoria będzie polegała na omówieniu zasad bezpieczeństwa, sprawdzeniu statku powietrznego przed wylotem, omówieniu procedur awaryjnych, przedstawieniu ograniczeń w jego użytkowaniu oraz omówieniu zagadnień związanych z przeglądem systemów silnikowych. Natomiast szkolenie praktyczne będzie polegało na przećwiczeniu na symulatorze G-550 FFS procedur awaryjnych. Szkolenie potrwa 3 dni, a jego przewidywana wartość to 255 856,86 zł netto.

Cześć druga, czyli kurs podstawowy z eksploatacji samolotów G550 z kolei będzie przeprowadzony na mniejszej grupie tj. czterech osób. W ramach części teoretycznej zostanie uczestnikom przedstawiona dokumentacja samolotu. W tej części całe szkolenie potrwa 20 dni. Wartość zadania w tym przypadku wyniesie 713 984,04 zł netto.

Reklama
Reklama

Szkolenia należy przeprowadzić w dniach od 1 sierpnia do 31 października br. Szacunkowa całkowita wartość zamówienia została oszacowana na 969 840,90 zł (bez podatku VAT).

Termin składania ofert upływa 26 lipca br. o godzinie 10:00 i zostaną one otwarte już po upływie 15 minut. Za kryteria wyboru uznano cenę o wadze 60% i i doświadczenie zawodowe instruktorów z wagą 40%. Najwięcej punktów w ostatnim kryterium otrzymają ci, którzy przeprowadzili 15 lub więcej szkoleń o podobnej tematyce.

1. BLT posiada dwa samoloty G550, używane do transportu VIPów. Pierwszy tego typu samolot został wcielony do służby w czerwcu 2017 roku.

Reklama

Komentarze

    Reklama