Reklama

Siły zbrojne

Korea Północna zwiększa produkcję materiałów do głowic jądrowych

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zarządził zwiększenie produkcji materiału do bomb jądrowych podczas inspekcji prac związanych z montowaniem głowic nuklearnych na pociskach balistycznych – podały we wtorek państwowe media.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Północnokoreańska agencja prasowa KCNA opublikowała zdjęcia Kima oglądającego obiekty przypominające różnych rodzajów głowice. Według japońskiej stacji NHK pokazano prawdopodobnie między innymi taktyczne głowice nuklearne.

Czytaj też

Według KCNA Kim „kierował pracą montowania głowic jądrowych na pociskach balistycznych" oraz zapoznał się z planem „zastosowania broni nuklearnych" i „operacji kontrataku jądrowego". Nakazał „poszerzenie w dalekowzroczny sposób produkcji materiałów nuklearnych klasy wojskowej", by „wykładniczo powiększyć arsenał jądrowy".

Reklama

Czytaj też

Przywódca Korei Płn. wydał te rozkazy w czasie, gdy Korea Południowa i Stany Zjednoczone prowadzą wspólne ćwiczenia wojskowe. We wtorek amerykański lotniskowiec o napędzie nuklearnym USS Nimitz wpłynął do południowokoreańskiego portu w mieście Pusan.

Czytaj też

Pjongjang stanowczo protestował przeciwko tym manewrom, określając je jako przygotowania do inwazji na KRLD. W odwecie przeprowadził w ostatnich tygodniach szereg prób rakietowych, wystrzeliwując między innymi międzykontynentalny pocisk balistyczny (ICBM). Po jednej z prób pocisku krótkiego zasięgu ogłosił, że była to symulacja „uderzenia jądrowego na ważny wrogi cel".

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (2)

 1. Trautman

  Niezależnie od wszystkiego, uważam że to jest ostatni gwizdek na przyhamowanie tego tucznika. Nie wiadomo, czy to, co według szacunków on tam u siebie ma, w ogóle jest zdolne do działania, ale w kilku ostatnich latach pajac staje na rzęsach w kwestii rozwoju potencjału nuklearnego. Korea Pn jest małym i biednym krajem, ale rządzonym przez klan nieobliczalnych świrów, którym nie wiadomo co we łbach odpali.

 2. Chinol

  Czyli generanie wszedzie Eskalacja, Od Chin, po Rosje, Iran, koree. Ja obarczam wina Usa- chiny pokazalu ze potrafia zrobic pokoj (np miedzy Iranem a Saudami) USa - za Kenedego pokazaly ze potrafia zadbac o swoje (Kube - przy granicy) ale jednocznie ROZMAWIAC i NEGOCJWAC. Teraz zas moim zdaniem naciskaja na exkalcje gdzie tylko sie da. A poza przycznami- (ktore moga byc sporne) Skutki - sa widoczne dla kazego.

  1. Chyżwar

   Czyli generalnie Truman powinien był posłuchać MacArthura i ebnąć komuchom nukiem tak, żeby im od tego buty spadły. Po takim zabiegu spokój tamtejszym regionie byłby aż do dziś.

  2. Chinol

   Tak. Najpierw wybic Indian, potem Hawakczykow. Aborygenow. Potem atmowki na Japonie i Koree, potem wietnam jelsi nie napalmem to tez atmowka. Mialbys NoWY WspAiY SWIaT - jak u Huksleya.

  3. Chyżwar

   @Chinol Jakbym policzył wybijanie ludzi, komuchy i rosja w dowolnej jej postaci są bezkonkurencyjne. Wniosek jest prosty. Wyciągnął go najpierw Patton, później MacArthur. Sprowadzał się on do tego, że jeśli ma być względny spokój na świecie należy spacyfikować was tak dokładnie, żeby przez kilkaset lat odechciało się wam rozrabiać

Reklama