Siły zbrojne

Kolejne problemy z rosyjskimi armatami pokładowymi

Model armaty A-192 0 fot.A. Nitka
Model armaty A-192 0 fot.A. Nitka

Prototypowa fregata rakietowa Admirał Gorszkow proj. 22350 budowana przez stocznię Siewiernaja Werf’ z Sankt Petersburga, zostanie przekazana rosyjskiej flocie nie wcześniej niż w 2014 r.

Jednostka ta budowana od 2006 r., aktualnie oczekuje przy nabrzeżu wyposażeniowym stoczni na dostawę głównego uzbrojenia artyleryjskiego czyli działa A-192 kal. 130 mm petersburskie biuro konstrukcyjne Arsienał. Armata ta nie została jak dotąd dopracowana i być może konieczne będzie jej przeprojektowanie. W przypadku gdy zmianom ulegną istotne parametry działa a w konsekwencji konieczne będą zmiany w konstrukcji okrętu opóźnienia w jego dostawie mogą być jeszcze większe.

W 2012 r. z powodu opóźnień w produkcji przez firmę Arsienał armat A-190 kal. 100 mm przesunięciu uległo przekazanie WMF FR, korwety rakietowej Bojkij i małego okrętu artyleryjskiego Machaczkała.

(AN)

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.